Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (161 Wątki)

Od kiedy na rowerek... i jaki?

Data utworzenia : 2013-04-25 20:34 | Ostatni komentarz 2021-05-09 14:32

freja

14159 Odsłony
77 Komentarze

Zbliża się wiosna a wraz z nią czas zabaw na powietrzu. Zastanawiamy się na rowerkiem - macie propozycje jaki kupić? Lepiej nożny czy trójkołowy z pedałami? na rynku taki wybór że głowę można stracić a to co ładnie wygląda nie zawsze sprawdza się w terenie.

2013-05-08 22:34

Ja jutro jadę na obejrzenie rowerków w innym mieście, a przed roczkiem chrześni przyślą pieniążki i wybierzemy ten co mam nadzieję upatrzę. Znalazłam tańszy model polskiej firmy bez tych wszystkich bajerów i jak się zmieścimy w budżecie to jeszcze kupię biegowy, aby miał już na przyszły rok (a przez ten czas to malutkie jest więc będzie w kartoniku w piwnicy)

2013-04-29 18:35

Nie cierpię tych rowerków z głowami niewiadomo czego, też stoczyliśmy batalię, ponieważ teściowie upatrzyli taki "piękny" rowerek z bajerami, i właśnie te bajery, jakieś tandetne muzyczki miały mnie zwalić z nóg:) boszzz okropieństwo - rowerek to rowerek, od tego ma w domu zabawki z melodyjkami żeby w domu się bawił a na rowerku ma zwracać uwagę na otoczenie, przejeżdżające wielkie samochody - bo to jest w tej chwili u nas na topie:) a nie bawić się gadżetami.

2013-04-28 07:32

Monika my tez nie chcieliśmy tych misiów - pysiów, większość z nich jest wręcz przerażająca:) My mamy zwykły trzykołowy, z rączką do prowadzenia odpinaną i pasami pięciopunktowymi, zastanawialiśmy się nad takim rowerkiem za około 500 zł który można używać już od 6 miesiąca - jest prawie jak wózek, nie pamiętam nazwy ale ten który mamy dostaliśmy od znajomych więc nie marudzimy i używamy:) Konkretnie to ten nasz jest wizualnie podobny do tego, który będzie w najbliższych dniach w promocji w Biedronce, inna firma ale zasada ta sama. Fajny solidny i bez zbędnych detali. A od kiedy to już indywidualna sprawa, maluch musi stabilnie siedzieć i rowerek musi być przystosowany do wieku. Nasz szkrab jeździł mając 8 - 9 miesięcy, był przypięty, a rowerem ma stabilne siodełko i oparcie więc nie było problemu, jedyny mankament naszego rowerka to brak tacki do nóżek dla dziecka które jeszcze nie pedałuje samo. Nasz maluch kładł nóżki na plastikowy błotnik ale czasem mu się zdarzyło włożyć nóżkę między koło a błotnik więc trzeba było uważać, nie było to niebezpieczne, bo tam nie ma w co się nóżka wkręcić ale jednak trzeba zachować ostrożność,

2013-04-27 22:51

My właśnie toczymy rozmowy z chrzestną synka która chciała mu kupić rowerek na roczek. Ona chce 3 kołowy ale stylu tych misiów, piesków a my wolimy aby jej dołożyć i dostał taki porządniejszy 3w1. Synek już jechał na takim rowerku bo starszy o rok kolega mu na chwilkę pożyczył i bardzo małemu się podobało, trzymał się a jak się zatrzymałam to tupał nóżkami że chce jechać, a mi się podobało najbardziej to że mały jest zadowolony i bezpiecznie w nim siedzi bo miał 5unktowe pasy i jeszcze barierkę, niewielkie podpórki na stópki i dobrze się prowadził. freja- jeśli synek większy to podobno bardzo dobre są te biegowe, wiele osób chwali, mój mały więc póki co taki 3w1 mu wystarczy.

2013-04-26 17:37

Wiele zależy od wieku dziecka... Moim zdaniem na początek najlepszy jest 3-kołowy. Jednak większość dzieci ma problem z pedałowaniem a na 3-kołowym można przytrzymać dziecku nogi na pedałach rękami i od razu załapuje. A potem przestawić na cztery koła lub od razu na dwa ;) Biegowe to też fajna sprawa- uczą równowagi i łatwiej później załapać dwa koła- ale niestety nie uczą pedałowania. Wydaje się wiec, że optymalne byłoby mieć dwa rowery... tylko gdzie je trzymać? ;)