Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Własnoręcznie robione zabawki

Data utworzenia : 2013-04-19 08:30 | Ostatni komentarz 2024-01-03 15:10

ohlaa

34632 Odsłony
384 Komentarze

Hej mamuśki :) Robicie własnoręcznie zabawki dla Waszych maluchów? Podobają się Wam tego typu gadżety? Myślicie, że fajniej mieć misia zrobionego przez mamusię czy raczej takiego ze sklepu??? Wg mnie robienie zabawek (jeśli tylko czas na to pozwala) może być też fajną zabawą dla nas samych, chwilą relaksu i radością dla naszych pociech. Niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju zabawki i za razem z pewnością super pamiątki :) Pozdrawiam!! :) Zdjęcia pobrane ze stron: www.zszywka.pl www.stylowi.pl

2013-06-21 22:17

Moja mała jeszcze na modeline jest za mała, ale kiedy tylko podrośnie zrobimy niezły zestaw gadżetów:-) lubi bawić się małymi misiami więc wpadłam na pomysł, że można zrobić z modeliny wszelkiego rodzaju krzesełka kwiatuszki i inne cuda:-) mozna wykonać fajny domek z kartonu środek wykleić tapetą, pomalować zależy od pomysłowosci małych projektantek;) a mebelki można wykonać z małych kartonowych pudełek oklejonych okleiną lub pomalowanych farbką, do tego modelinowe dekoracje wazoniki filiżanki. Można stworzyć fajny przytulny kącik dla małych misiów a w dodatku nikt takiego nie będzie miał ;) Kiedyś pamiętam zeby utrwalić takie cuda gotowało się je kilka minut

2013-06-21 10:53

Ja czasem córce robię zabawki z rolek od papieru toaletowego,np nie tak dawno zrobiłam jej lornetki.Julka pomalowała je osobiście farbkami,ja zrobiłam wykończenia i lornetki wyszły super:)

2013-04-20 13:18

Fajna sprawa, nie dość że taka zabawka pozwala się rozwijać malcowi, to pobudza też kreatywność mamy:)

2013-04-19 15:04

Ciekawe strony i wiele pomysłów na nich :))) http://www.inspirander.pl/inspiracje/wlasnoreczne-zabawki http://stylowi.pl/miola/618/zabawki-recznie-robione Kuchnia z pudeł jest genialna! Jak tylko moja malutka podrośnie to na pewno taką stworzymy :D http://stylowi.pl/161058

2013-04-19 13:31

W ogóle bardzo mi się podobają zabawki które są wykonywane i nie raz sprzedawane przez mamy.Ja już od dłuzszego czasu przymierzam się do kupienia maszyny do szycia. Na razie jedynie co zrobiłam to tworzyłyśmy ze starszą córeczką ubranka dla lalek,akurat w tym temacie jestem dobra :)nabrałam wprawy jako dziecko kiedyś nie było w sklepach tylu rzeczy i trzeba było kombinować samemu:) Zajrzyjcie sobie dziewczyny też do wątku znajdującego się pod tym linkiem http://lovi.pl/pl/forum/13/383/2 :)

2013-04-19 13:09

Fajny temat! Ja mojemu małemu szkrabowi staram się kupować jak najmniej zabaweczek. Staramy się kombinować i tworzyć po swojemu. Pozdrawiam

2013-04-19 13:07

A jeszcze jedną konkretną zaletą jest oszczędność pieniążków :) Jestem właśnie w trakcie szycia misiów do karuzeli nad łóżeczko mojej Gabrysi. Za kilka kawałków filcu zapłaciłam ok.10 zł, do tego nitka i igła trochę weny twórczej i gotowe :) Jak mała podrośnie na pewno będziemy tworzyć razem cudowne rzeczy.

2013-04-19 12:29

Osobiście uważam, że to rewelacyjny pomysł. Przyznam się, ze nie maiłam jeszcze okazji zrobić coś dla swojej córeczki, ale jak będzie starsza na pewno wezmę się w garść i coś się wymyśli ciekawego i twórczego. Oto kilka pomysłów: - wykorzystanie drutów oraz szydełka do wykonania laleczek - orygami (wykonanie zwierzątek dla dzieci) - grzechotki dla niemowlaczków bądź instrumenty dla starszych ( zrobione np. z butelki - wystarczy wsypać ryż, kamyczki czy np, guziczki) - laleczki na łyżce drewnianej (włoski z wełny, ubranko z kawałeczka materiału, wstążeczka, mazaki na oczka, nosek buźkę i gotowe) - domki dla lalek wykonane po pudełkach na buty (osobiście taki miałam dla lalki barbie i bardzo lubiłam się nim bawić). Jestem jak najbardziej za takimi gadżetami. Uważam, że zabawki wykonane przez rodziców i zwłaszcza z wykorzystaniem i zaangażowaniem malucha do wspólnej pracy przy wykonaniu choćby pacynki zachęci każdego malucha do wspólnej zabawy z rodzicem.