Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Znaczenie certyfikatów i oznaczeń umieszczonych na zabawkach dla dzieci.

Data utworzenia : 2013-04-09 17:47 | Ostatni komentarz 2015-12-28 17:30

gonia_03

3464 Odsłony
14 Komentarze

CE - ten znak musi obowiązkowo występować na zabawkach. stanowi deklarację producenta zabawki, że dany produkt spełnia zasadnicze wymagania i został poddany odpowiedniej procedurze oceny zgodności z odpowiednimi dyrektywami dotyczącymi danego wyrobu. Oznaczenie powinno być widoczne ( znak nie może mieć mniej niż 5 mm wysokości), powinien być czytelny i trwały. Informacje o dodatkowych znakach i certyfikatach dają większą pewność, że kupujemy bezpieczny produkt. ich stosowanie jest dobrowolne. EN71 - to norma europejska, która określa wymogi bezpieczeństwa stawiane zabawkom. Aby produkt mógłby być sprzedany na terenie UE musi być zgodny z tą normą. Safe Toys – certyfikat bezpieczeństwa Safe Toys jest przyznawany przez niezależny Instytut ds. Testów i Certyfikatów. Potwierdza, że zabawka jest bezpieczna, odpowiednia dla dzieci w oznaczonym wieku oraz, że spełnia najwyższe wymagania jakościowe pod względem wykorzystywanych materiałów. TUV - certyfikat nadany przez niezależne laboratoria i organizacje. Potwierdza, że substancje zastosowane do produkcji zabawek są bezpieczne dla dzieci. Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny - oznaczają, że zabawki przeszły testy prowadzone przez określonych specjalistów i spełniają normy bezpieczeństwa obowiązujące w prawie. WE – certyfikat badania typu WE jest potwierdzeniem, ze zabawka spełnia wymogi prawa UE. Ten certyfikat może wystawić instytucja notyfikowana, czyli taka, która jest niezależna od producentów i konsumentów oraz działa obiektywnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Fair Trade – oznacza, że zabawka została wyprodukowana z poszanowaniem pracy osób ją wykonujących, którzy dostali za swoją pracę uczciwą zapłatę. Fair Trade wspiera rzemieślników i rolników, zapobiega wyzyskowi i piętnuje nieuczciwy handel. GOTS - Global Organic Textile Standard – oznacza, że zabawka została wyprodukowana z organicznej bawełny, w uprawie której nie stosowano pestycydów ani innych środków chemicznych. Bawełna może mieć naturalny kolor lub być barwiona przy użyciu bezpiecznych dla zdrowia ludzi i środowiska barwników. PEFC – ten znak jest potwierdzeniem, że zabawka jest bezpieczna i była produkowana zgodnie z normami ekologicznymi, ekonomicznymi i społecznymi. FSC – znak jest umieszczany na produktach drewnianych. Daje gwarancję, że drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi z lasów gospodarowanych zgodnie z zasadami mającymi na celu ochronę środowiska naturalnego. Drogie mamy, czy kupując zwracacie uwagę na te znaki? kierujecie się bezpieczeństwem i certyfikatami zabawek??

2013-10-13 23:41

Nasza córeczka dostała jakiś czas temu organki, zawsze bardzo dobrze oglądam zabawkę przed daniem jej dziecku czy nie ma małych elementów i czy ma znak CE nie było tego znaczku, zabawka leży schowana bo szkoda jej wyrzucić bo to prezent ;( kiedyś słyszałam o zabawkach bez znaczku CE które zawierały szkodliwą substancję dla dziecka jakiś czas temu kupiliśmy dla małej dużą kuchnie w Tesco w promocji kosztowała wcześniej 130zł a kupiliśmy ją za 70 zł ostatnio uznaliśmy że córeczka już do niej dorosła i tata ją zaczął rozkładać, po rozłożeniu okazało się że jest bardzo niestabilna i posiada elementy niebezpieczne dla dziecka a przy zakupie jak zawsze sprawdzałam znaczek CE, zabawka okazała się totalną klapą ;(

2013-04-17 07:48

my spotkalismy sie tylko z oznaczeniem CE

2013-04-14 08:51

Na zdjęciu jak można zauważyć jest różnica w oznaczeniach,i oba te znaki znaczą co innego. I nie każdy znak CE świadczy o tym,że zabawka jest bezpieczna. Pierwszy znak na zdjęciu,które dodałam oznacza China Export a drugi znak (znak z większą przerwą) oznacza Confortomite Europeenne

2013-04-11 16:24

Często jak mała dostanie jakieś zabawki ogladam je dokładnie i sprawdzam, czy nie mają odkształceń, czy nie ma czegośc co mogła by połknąć, odpruć czy nie ma małych elementów które chciałaby wziaść do buziaka. Nigdy nie oglądałam pudełek z oznaczeniami. Po prostu jeśli uważam, ze zabawka jest nie odpowiednia, to ją odkładam do szafki i dostanie ją jak będzie starsza.

2013-04-09 18:53

Ja spotkałam się z oznaczeniem CE, PEFC, i oczywiście Instytut Matki i Dziecka

2013-04-09 18:15

Ja już kiedyś z ciekawości sprawdzałam te znaczki na zabawkach.I o dziwo tylko były oznaczenia CE z innymi się nie spotkałam.