Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Gry edukacyjne (komputerowe) dla 7 latka - Tak/Nie

Data utworzenia : 2015-02-09 14:33 | Ostatni komentarz 2024-04-16 21:28

Konto usunięte

5484 Odsłony
105 Komentarze

Co myślicie na temat gier komputerowych z tym, że chodzi mi o gry stricte edukacyjne. Znajoma kupiła ostatnio dla swoich dzieci i powiem Wam, ze zrobił ten program na mnie wrażenie jest dopasowany do pory roku, ale również kolejne poziomy rosną stopniowo więc dziecko coraz bardziej musi myśleć jest dużo elementów które potem przydadzą się w życiu jakieś sylwetki ptaków czy flagi. O ile pamięć mnie nie myli to program z serii Lato/Jesień/Zima/Wiosna od Akademia Umysłu JUNIOR fajny też był moment jak gra się wyłącza i program "zleca" dziecku ćwiczenia ruchowe, więc maluchy myślą, że muszą naśladować pajacyka, zeby program znowu zaskoczył i w ten sposób kilka chwil dość intensywnie ruszają się przed ekranem.

2015-02-09 14:56

Santek ja przeciwniczką nie jestem a to dlatego , że wiem na ile dziecku pozwolić . Poki co problemu nie mam ..Synek do komputera mało podchodzi bo mu zabraniamy ..Ale jeśli chodzi o siodmiolatka to czemu nie ? skoro uwazasz , że gra uczy ..to pewnie ..można dziecku pozwolić ale uważam , że nie codziennie ...Chciałabym aby moje dziecko siadało wiecej do książek ...gier edukacyjnych planszowych np ..razem z rodzicami w ramach takiego odpoczynku od nauki...mozna wtedy razem posiedziec , porozmawiac ..posmiac się a wiem ze z reguły jak dziecko usiadzie pogra raz to chce 2...a jak nie pozwolisz to staje się nerwowe( nie wszystkie oczywiscie zeby nie urazic nikogo) dlatego ważne aby na samym poczatku wyznaczyc granice..."w gry możesz pograc ale edukacyjne ...i nie codziennie a na poczatek 2 razy w tyg..jeśli chcesz to pojdziemy do sklepu i kupimy gry w ktore pogramy całą rodzinka" :)