Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (164 Wątki)

Nauka pływania dla niemowląt

Data utworzenia : 2015-02-09 13:56 | Ostatni komentarz 2017-09-06 10:50

dreamland

5651 Odsłony
53 Komentarze

Ostatnio dużo słyszę różnych komentarzy na temat nauki pływania dla niemowląt , które organizują różne "przybasenowe" szkoły pływackie. Od którego miesiąca można zapisać niemowlę do takiej szkoły ? Czy faktycznie im wcześniej dziecko zacznie się uczyć pływać, tym szybciej się oswoi z wodą ? Czy wczesne zapisanie maluszka do takiej szkoły może mieć negatywne skutki dla dziecka ?

2017-09-06 10:50

Najlepiej isc z niemowlakiem na basen jak juz dobrze trzyma główkę i po konsultacji z pediatra. Plywanie raczej moze tylko pomoc maluszkowi :)

2017-08-20 17:51

Ewcia u mnie w Chorzowie zajęcia są prowadzone właśnie od 3 miesiąca życia ale zawsze można się wybrać w dowolnym czasie ja polecam

2017-08-19 22:21

Ja slyszalam zen a takie nauki plywania mozna ouksc z niemowlakiem od 3mc ale na 100%nie wiem. Moja kuzynka poszla z synkiem od.5mc.

2017-07-12 23:11

My chodziliśmy na zajęcia na basenie, gdy młody miał ok 5miesiecy, na początku nie bardzo wiedział o co chodzi ale jak już załapał, tak pokochal i kocha do dziś, jak tylko zobaczy kawałek wody to ciągnie go strasznie :) Silver w Lublinie polecam basen i zajęcia zorganizowane w Szpitalu Dzieciecym im prof Antoniego Gębali - to dawny DSK na Chodźki. Tam mają dogrzewany basen, dla maluszków jest to woda o temperaturze ok 32 stopni, jest to jedyny w Lublinie basen ozonowany a nie chlorowany, co nas przekonało i tam chodziliśmy na zajęcia (ja również za czasów brzuszkowych na aquafitness dla ciężarnych) a później jeszcze z synkiem. Zajęcia prowadzi szkoła Aqua Topic. Na zajęcia możecie iść we trójkę, jednak do wody z Maluszkiem może wejść tylko jedna osoba.

2017-03-21 18:01

Niemowle może zacząć chodzić na basen około 3-4 miesiąca życia. Z tego co wiem to uzależnione jest to od tego, czy potrafi trzymać sztywno główkę :) Uczęszczanie z dzieckiem na basen ma wiele korzyści. . Przede wszystkim to, że dziecko faktycznie oswaja się z wodą! I potem nie ma problemu np. z myciem głowy :) Kolejnym plusem jest to, że dzieci które uczeszczają na basen nie mają problemów z kręgosłupem, bo ćwiczą na basenie mięśnie pleców :) Wazne jest też to, że podczas takich zajęć na basenie między rodzicem a dzieckiem wytwarza się specyficzna więź, poczucie bezpieczeństwa i zaufania :) Ponadto pływanie wspiera rozwój ruchowy maluszka i dba o jego dobrą koordynację ruchową. Pływanie tez świetnie hartuje maluszka! Także z tego co widać - plusów jest wiele :) Pamiętajmy o tym, żeby uważać jedynie na to, aby nie zaziębić maluszka i nie podawać mu zbyt dużychyba posiłków przed zajęciami! :)

2017-03-20 23:09

Sabina ja z lubelskiego jestem więc okolice Lublin, Łęczna:) muszę właśnie podzwonić tam gdzie u mnie mają basen dla niemowląt i popytać inaczej raczej się nie dowiem.

2017-03-19 23:04

Silver a skąd Ty jesteś z jakiego rejonu bo ja ze Śląska Chorzów i właśnie tu odbywają się zajęcia. W cenie 39 zł są pampersy do wody i może wejść 2 opiekunów do wody ale przymykają oczy jak np przyjdą rodzice i np dziadek czy babcia też wpuszczają bo wtedy np ta 3 osoba może zrobić zdjęcia fajna sprawa :) Co do jednorazowych wejść to chyba normalna sprawa bo nie każdemu dziecku może podobać się w basenie albo rodzicom zajęcia bo wiadomo co człowiek to inna skala zadowolenia .... życzę żebyś trafiła na profesjonalne zajęcia :)

2017-03-19 00:51

Sabina to dobrze że są takie jednorazowe wejścia bo już się martwiłam że jest sie zależnym od grupy. Na początku chciałabym sprawdzić jak córka poczuje się w basenie, my tylko możemy zarezerwować sobie niedziele na basen bo mąż do soboty pracuje. A te 39 zł to za dwoje rodziców czy jedno?:)