Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Wartościowe i interesujące książki dla dzieci

Data utworzenia : 2015-01-25 13:28 | Ostatni komentarz 2023-05-11 11:06

aaasik1

15425 Odsłony
441 Komentarze

Witam drogie mamy, jestem przedszkolanką i przy okazji polonistką, więc z racji zboczenia zawodowego, przywiązuję dużą wagę do czytania książek, ale też do tego, jakie to są książki. Chciałabym poznać Wasze tytuły i wydania, które są z różnych względów fajne, ciekawe, oryginalne. Ja na wstępie pochwalę serię książek 'Wiosna na ulicy Czereśniowej', 'Lato na ulicy Czereśniowej" i tak dalej przez wszystkie pory roku, jest też 'Noc na ulicy Czereśniowej'. My w domu mamy lato i zimę, ale opowiedziałam o tych książkach naszym paniom bibliotekarkom i one ściągnęły je do biblioteki, więc przeszliśmy przez wszystkie pory roku i noc :) Książka nie zawiera ani jednego słowa pisanego, ale jest świetna - na początku nasz mały miał rok,wówczas miał swoje ulubione fragmenty strony - a to straż pożarna jedzie do pożaru, a to wiatrak, a to jeżyk. Teraz Stasiek ma prawie 3 lata, zauważa nowe motywy i buduje całe zdania, opowiada wydarzenia. Dodatkowo, brałam książki do przedszkola na zajęcia z dziećmi, są naprawdę świetne. Polecam gorąco :) Z książek do czytania bardzo lubimy nowe wydania starszych 'Poczytaj mi, mamo'. To na początek, teraz czekam na Wasze propozycje :)

2023-05-11 11:06

Ja mam subkonto oszczędnościowe do swojego konta i tam przelewam, i z tego konta robię lokaty itd. Ale teraz niestety BUDOWA pożera wszystkie te oszczędności. 

2023-05-08 10:14

kurcze u nas plan byl taki ze odkladamy 500 plus, ale powiem wam szczerze ze wydatki nas zjadaja ... z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej

2023-04-30 21:54

Ja osobnego konta dla dzieci nie mam ale sobie zapisuję jakie mamy większe wydatki np foteliki nowe z ich kasy, wózek czy coś. I to sobie jakby z tej puli 500+ odliczam.

A trzymam wszystko razem bo mam większe odsetki jak tym obracam na różnych kontach.

Ale może musiałabym im wydzielić, na pewno łatwiej nad tym wtedy zapanować.

2023-04-30 21:32

Mój starszy dzisiaj to wszystko chciał co zobaczył..  jednak odpuszczał po chwili

2023-04-28 15:14

z tymi rzeczami i wyborem to chyba u wiekszośći rodziców tak jest ;) u nas mama też taki tryb stosowała;) ja ze starsza córką często chodziłyśmy np. poogladac i nie nastawiać sie na zakup, aby nie było rozczarowania w sklepie;) ale kończyło sie różnie;)

2023-04-28 11:16

Również mówię córką ,że jedną rzecz mogą sobie wybrać w sklepie ,bo wszystkiego mieć nie można :) I na wszystko nie ma pieniążków :) 

2023-04-27 22:22

ja jak córka szaleje na zakupach to każę jej wyra np 3 rzeczy jakie chce albo 1  zależy co kupuje, i tłumacze że nie może wszystkiego bo mama więcej pieniążków nie ma 

2023-04-27 13:02

najlepiej od małego uczyć wartości pieniądza i to że wszystko nie przychodzi o tak po prostu tylko trzeba sobie na to zapracować