Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy na świeżym powietrzu

Data utworzenia : 2013-02-28 14:34 | Ostatni komentarz 2022-09-08 13:16

Iwona

9940 Odsłony
44 Komentarze

Zbliża się wiosna, ładniejsza pogoda, a z tym wiążą się spacery i większa ilość czasu przebywania na świeżym powietrzu z maluchami. Proponuję dodać tu pomysły w jakie zabawy można się bawić spędzając czas na dworze ze szkrabem.

2013-03-04 13:38

Ja też chcę mojemu synkowi zrobić taki mini plac zabaw:) Będzie miał tam wszystko co potrzebne: -zjeżdżalnie co podłączam wodę i wpada wprost do basenu - basenik - domek plastikowy - taki domek na drzewie:) - obowiązkowo samochodzik na akumulator:) Heheh takie mam plany ale co z tego wyjdzie?:) Zobaczymy!:)

2013-03-03 21:35

Jak zrobi się ciepło pewnie będziemy siedzieć całe dnie na dworze, chodzić na spacery, mały będzie biegał ze swoimi pieskami po podwórku. Mam zamiar kupić mu plastikowy domek i postawić w ogródku. Do środka wstawić mały stoliczek i krzesełko. Do tego jeszcze piaskownicę i zjeżdżalnię. Taki mały domowy placyk zabaw :) A czym będziemy jeszcze sobie urozmaicać czas to zobaczymy :)

2013-02-28 20:23

Uwielbiam przebywać z córcią na świeżym powietrzu.W tym tygodniu już odbyły się pierwsze długie spacery.Bo słoneczko ładnie świeciło:) w zeszłym roku oprócz spacerów,bawiłam się z córką w piaskownicy,zbierałyśmy kwiatuszki,córka uwielbiała się huśtać na huśtawce a przy tym śpiewałam jej piosenki i opowiadałam wierszyki,bawiłyśmy się piłką,balonikami,puszczałyśmy bańki mydlane i córka próbowała je łapać. Nie mogę się doczekać już wiosny w pełni:)

2013-02-28 14:51

- śmieszny marsz - w śmieszny marsz można się bawić na plaży lub na trawniku - najlepiej bez obuwia; zadaniem rodzica jest pokazanie dziecku różnych sposobów chodzenia, np. bokiem, do tyłu, na palcach, na piętach, krokiem dostawnym itp.; następnie poproś malucha o naśladowanie pokazanych ruchów i wykonuje je jednocześnie z dzieckiem; zabawę możesz urozmaicić naśladowaniem sposobu chodzenia różnych zwierząt; ta gra na świeżym powietrzu poprawia koordynację ruchową dziecka i pobudza jego wyobraźnię, gdy naśladuje jakieś zwierzątko; - poszukiwanie magicznego guzika - ukryj w trawie kolorowy kamyk na rzemyku i opowiedz maluchowi bajkę o zagubionym kamieniu, który należał kiedyś do księżniczki - to pobudzi jego wyobraźnię i zachęci do szukania; jeśli dziecko znajdzie kamyk, czuje się jak ktoś ważny, który odkrył coś istotnego; -rowerowy slalom - podczas jesiennego spaceru twoje dziecko może pojeździć slalomem między drzewkami lub między kamieniami, które ułożysz na jego drodze; - piłka krąży po kółku - dzieci ustawiają sie w kółko, a jedno z nich staje w środku i rzuca piłkę do wybranych uczestników zabawy; to dziecko, które jej nie złapie, klęka na jedno kolano; kolejne błędy powodują: klęknięcie na drugie kolano, łapanie jedną ręką, łapanie na siedząco itp.; osoba, która złapie piłkę, np. klęcząc na jednej nodze, może wstać i grać jak pozostali uczestnicy; - głupi Jaś - dwie osoby stają naprzeciwko siebie, a trzecia pomiędzy nimi i próbuje złapać piłkę, którą rzuca między sobą dwóch pozostałych uczestników zabawy; jeśli ją złapie, to do środka wchodzi ta osoba, która rzucała piłkę; - rzucanie do celu - przygotuj wiaderko lub miskę łazienkową; połóż centymetr w odległości jednego metra od wiaderka; dzieci niech staną wzdłuż centymetra i rzucają miśkami do wiaderka; - tor przeszkód – samodzielnie zorganizuj dziecku na ogródku tor przeszkód; pomiędzy drzewkami możesz nisko zawiązać jakąś wstążkę, ponad którą dziecko będzie musiało przeskoczyć; wyznacz krótkie odcinki, na których dziecko będzie musiało skakać na jednej nodze lub skakać i jednocześnie klaskać; naucz dziecko skakać w dal i rzucać na odległość woreczkiem z grochem, który sama przygotujesz; -koło bawmy się wesoło – osoby uczestniczące w zabawie trzymają się za ręce i chodzą dookoła; jednocześnie powtarzają słowa „koło, koło bawmy się wesoło”; w pewnej chwili jedna osoba mówi „bęc!”, a wtedy wszystkie dzieci upadają na trawnik; ta, która zrobi to ostatnia odpada z zabawy. Podane tu pomysły zabaw plenerowych możesz modyfikować w zależności od tego, co spodoba się twojemu dziecku. Źródło:http://parenting.pl/portal/zabawy-w-plenerze Fajną zabawą może być również rysowanie kredą na asfalcie jeśli mieszkasz z dala od miasta czy też gra w klasy,gumę (ale to już dla starszych dzieci) Z pewnością nie jedna z nas pamięta jaka to kiedyś była frajda