Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (165 Wątki)

jakie zabawy najlepsze dla 5.5 miesiecznego syna

Data utworzenia : 2014-10-13 21:57 | Ostatni komentarz 2021-05-09 14:11

A.Staszewska

4208 Odsłony
15 Komentarze

Chce sie dowiedziec, jakie zabawy sa dob re dla maluszkow, ktore maja miedzy 5 a 6 msc zycia, jakie zabawki są godne polecenia? Jaka najlepiej kupic zabawke, aby zachecic malego podczas nauczania pelzowania?

2021-05-09 14:11

U nas sprawdza się mata piankowa, mamy robota, który jeździ, świeci i gra.. Sowa mądra głowa. at takiego słonia akuku,  co ruszą uszami ;)) 

2015-01-19 23:14

aniusia8816 fajne zabyawy :) My śpiewamy piosenki (z podkładem muzycznym, czyt. YouYube) tj. My jesteśmy krasnoludki, kaczuszki, jadą jadą misie, wlazł kotek na płotek, pieski małe dwa, żabka mała, jagódki. - Mały uwielbia te piosenki, gdy je słyszy uspakaja się :) Inna zabawa to a kuku, lusterko, rak nieborak, jedzie chłop na koniu, oglądamy książeczki z obrazkami, albo gazety i opowiadam mu co jest na obrazku. Teraz już umie siedzieć to sam ogląda książeczkę (z miękkimi kartkami) - lepiej mu się przewraca kartki. I jak ogląda obrazki to próbuje złapać obrazek :) Robimy też samolot i karuzelę. Dostał mate edukacyjną jak miał skończone 4 miesiące, ale nie interesował się tym teraz jak go kładę, to pobawi się chwilkę i już mu się nudzi. Mimo że mata bardzo kolorowa, ma dużo melodyjek i miga światełko;/

2015-01-18 09:22

Moja córka ma 3miesiące wieku korygowanego i jest na etapie zajmowanie się sobą samą poprzez zabawę, która wygląda następująco : kopanie w boki maty, łapanie wszystkiego co jest pod ręką, oglądanie swoich rączek. Jestem zwolenniczką tego, by dziecko w tym okresie bawiło się samo, uruchamiało wszystkie swoje bodźce. Więcej zyska dzięki takiej zabawie, aniżeli poprzez noszenie na rękach.

2015-01-11 22:00

ja mam synka polrocznego i robimy "raka nieboraka", "Idzie kominiarz po drabinie", "pisze listonosz na maszynie", "tanczymy labado", "my jestesmy krasnoludki", oprocz tego lubimy samolocik, swoje odbicie w lusterku, "a kuku" i wszelkiego typu zabawki interaktywne

2014-12-10 23:39

agrafka my również bawimy się w chowanego,np chowam się za kocykiem i raz w jedną strone a raz w druga się pokazuje to tak synek się śmieje na cały głos że aż miło patrzec na niego,takiego szczęśliwego.Tak samo podobnie robię tylko pieluszką tetrową i po buzi mu delikatnie przesuwam pieluszką i mówię do niego-gdzie jest Oliwierek...? I gdy już przesunę pieluszką i mnie widzi to wtedy mówię-akuku! To tak się śmieje i cieszy że aż piszczy,uwielbia jak tak robię :)

2014-12-01 20:40

Moje maleństwo uwielbia "a kuku", "idzie rak..." (zamiast uszczypnięcia gilam ją w szyjkę - UWIELBIA), wszelkie zabawy przy lustrze, samoloty, jest też szczęśliwa jak z nią tańczę, albo jej coś śpiewam, "pierdzioszki" w brzuszek - głośno się zaśmiewa. W ogóle moja córeczka zaczyna się głośno śmiać jak słyszy nasz śmiech, dlatego z mężem czasami "na siłę" się śmiejemy. Mała wtedy się zaczyna tak głośno rechotać, że potem my też nie możemy wytrzymać ze śmiechu.

2014-10-31 21:55

agrafka my tez bawimy się w taka zabawe jak wy , i jest to bardzo smieszne dla maluchów choć nie zawsze maja na ta zabawe ochote . Ale przeważnie tak jest . A i ostatnio jeszcze bawimy się w gdzie jest i wymieniam imie maluszka a mam ich łącznie 3 i czasem moja 2,5 letnia Majcia tez się z nami bawi

2014-10-31 21:52

Synek też jest w tym wieku i my bawimy się w chowanego. A na czym ta nasza zabawa polega. Biorę poduszkę i chowam za nią głowę i co jakiś czas pokazuje się synkowi. Dzisiaj tak bawiliśmy się chyba z pół godziny i synek smiał się w głos. Raz pokazuję się z prawej strony a raz z lewej. Synek nie wie z której strony pokaże się i bacznie obserwuje każdą stronę.