Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Czy skoczki są szkodliwe dla dzieci?

Data utworzenia : 2014-08-06 10:44 | Ostatni komentarz 2017-12-28 09:10

Angie

82742 Odsłony
41 Komentarze

Mam do Pani jako eksperta w dziecinie m.in rozwoju ruchowego niemowląt pytanie o wpływ skoczków na rozwój i zdrowie dzieci. Jak jest Pani opinia na ten temat? Czy warto i ewentualnie kiedy, przez jaki ores i jak często korzystać z takiego urządzenia. Producenci zalecają je od szóstego mca, jednak każde dziecko rozwija się inaczej, a raczej w róźnym tempie i być może nie warto sugerować się osiągnięciem wieku a umiejętnościami, jakie posiada dziecko? Czym kierować się przy wyborze skoczka wg Pani? Czy lepszy jest z takim podestem? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla potencjalnego wyboru? Bardzo proszę o Pani opinię, ponieważ zdania na temat wpływu na zdrowie ( głównie stawy i kręgosłup) skoczków są podzielone i tylko opinia eksperta może mnie przekonać do zakupu bądź rezygnacji :). Mój syn za kilka dni skończy 7 mcy, posadzony siedzi przez chwilę z wyprostowanymi plecami. W tym urządzeniu upatruję alternatywę dla częstego noszenia na rękach, szczegolnie w kuchni, gdzie synek mógłby być z dala od niebezpiecznej kuchenki.

2017-12-28 09:10

Ja też jestem przeciwna skoczkowi, chodzikowi czy tym wisiadłom... Moja kuzynka wkładała tam dziecko które ledwo siedziało i tak wisiało. Nie wiem ale jak widziałam jak tak wisi, to aż mnie bolał kręgosłup. A skoczek też ma i jak widziałam jak ten starszy to katuje, to bałabym się tam dziecko włożyć.

2017-12-20 12:29

Skoczek jest na nie. Podobnie jak wisiadło czy chodzik.

2017-12-20 11:25

Nie jestem ekspertem, ale mam mieszane odczucia odnośnie korzystania ze skoczka. Sama się trochę boję trampolin.

2017-08-15 23:16

Jestem tego samego zdania co MAM jedynie co to pchacz jeszcze jest wg mnie ok :)

2017-07-30 22:27

Ojej Marta to straszne. Ja jestem na nie wszelkim chodzikom czy takim skoczkom, czy sadzaniu dziecka które jeszcze nie siedzi. Dziecko powinno samo rozwijać mięśnie do nauki i zdobywania kolejnych etapów rozwoju.

2017-07-30 07:29

Moja siostra latała w chodziku jak dzika i nic jej nie jest warunek taki ze to zabawa na kilka kilkanaście minut potem i tak się nudzi. Co do trampolin to i starsze dziecko może zrobić sobie krzywdę męża cioci córka skakała i ma wadę kręgosłupa przez to coś z kręgami i teraz ostra rehabilitacja a jak nie pomoże to operacja ją czeka. Także we wszystkim umiar i rozsądek uważam.

2017-07-26 16:23

Zdań jest bardzo dużo w tym temacie. Najlepiej zapytać swojego pediatrę czy nie widzi przeciwskazań

2017-07-25 12:15

taki skoczek to wygoda tak samo jak chodzik. ja nie wiem jak sobie bede radzic jak mały zacznie pełzac nie mamy warunków na takie bajery :P za mało miejsca. A pozatym teraz to wszystko szkodzi dziecią