Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Wyjście na basen- czy to dobry pomysł?

Data utworzenia : 2014-07-12 07:09 | Ostatni komentarz 2021-04-12 17:01

Karolinaaa

8752 Odsłony
76 Komentarze

Moja niespełna 4 miesięczna coórka uwielbia kąpiele, kiedy wyjmuję ją z wanienki bardzo płacze. Czy wyjście na basen z takim maluchem to dobry pomysł? Jeśli tak to jaki basen wybrać? I jak się najlepiej przygotować na takie wyjście, co ze sobą zabrać? ----- Cześć Kochane ! Od jakigo wieku (miesięcy) można iść z dzieckiem na kryty basen ? Czy można iść na basem z wodą chlorowaną czy tylko ozonowaną ? Czy termy dla Maluszka to dobry pomysł ?

2014-07-12 20:12

My disiaj bylismy na godzinke z Karolem w dzakuzi, malemu strasznie sie podobało i tam byla ciepla woda wiec niee bylo mu zimno

2014-07-12 11:29

http://lovi.pl/pl/health-and-development/16/1 To jest fajny artykuł na ten temat:)

2014-07-12 08:52

Z basenem to jest taka niepewna sprawa. Dobrze byloby sprawdzić wcześniej kiedy na danym basenie były wykonywane badania mikrobiologiczne. Zabawa jest swietna jednak ryzyko zakażenia tak samo duże. Najlepiej wybrać basen tzw. Szkolny czyli ten z którego korzystaja dzieci i młodzież w roku szkolnym bo tam badania wody są wykonywane najczesciej. Obawiałabym sie niecek przeznaczonych tylko dla dzieci z woda stojącą. Sama byłam świadkiem gdy dziecko zgłaszało potrzebę siku bądź kupki i tato mówił "rób do wody". To jest karygodne ale częste. A moze wykorzystasz swój balkon albo działkę i stworzysz dziecku prywatna plywalnie. Małe baseniki nie są takie drogie. Zabawa dla dziecka jest super, a ryzyko zakażenia dużo mniejsze. Basen mozna kupić większy jak masz warunki a i Ty skorzystasz.

2014-07-12 08:22

Karolino wyjście na basen to świetna zabawa dla ciebie i dziecka ...Przed wyjściem na basen zwróć uwagę na to czy dziecko jest zdrowe oraz czy nie ma żadnych zadrapań czy skaleczeń , z basenem muszą się powstrzymać osoby których dzieci mają azs , alergię , wysypkę czy np. skazę ale to wszystko zależy od stanu skóry i od gojenia ...Kazde dziecko jest inne ,,,Moja córka kocha wodę ale basen mam omijać do 1 roku życia bo ma azs skazę i wszystko na raz :) Na basen musisz zabrać ręcznik dla ciebie i dla dziecka, płyn do kąpieli, klapki dla ciebie , jeśli trzeba to suszarkę bo czasami nie ma na basenach,,,hm nie wiem czy takie maluszki muszą mieć coś na głowie ,,, chyba nie ale pewna nie jestem ,,, i oczywiście pieluchy te do pływania :) miłej zabawy