Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy manualne, rozwojowe dla maluchów i małych dzieci

Data utworzenia : 2014-02-17 13:13 | Ostatni komentarz 2018-02-06 11:54

Aniss

8155 Odsłony
30 Komentarze

Proponuje o wpisywanie zabaw rozwijających edykacyjnych i manualnych. Dla maluchów i dzieci nieco straszych

2014-04-03 23:01

Proud Mommy ja też kupiłam dla małej farbki do malowania rączkami z pieczątkami i mamy razem super zabawę, fajnie bo te farbki nie śmierdzą, i bardzo łatwo się zmywają tylko cena jest wysoka a co do plasteliny, my mamy ciastolinę i jestem mega zadowolona ;) ciastolina bardzo ładnie pachnie, nawet jak dziecko zje to mu nic się nie stanie, bardzo dobrze schodzi z ubrań mi zawsze ciastolina pomaga w kuchni, jak coś robię wkładam Madzię do krzesełka daję ciastolinę i mam spokój ba mała robi ciasteczka, kopytka polecam

2014-04-03 22:21

U nas na tapecie farby do malowania palcami (i nie tylko :P) :) Łatwo zmywalne i ze skóry, i z podłogi, i z ubrania. Nietoksyczne, nieśmierdzące. A radości co niemiara. My co jakiś czas uwieczniamy nasze rosnące stopy i dłonie :D Tak to wyglądało wczoraj: Zamierzamy wykorzystać je do malowania mojego brzucha, bo marzy mi się sesja foto póki daję radę wytrzymać w jednej pozycji dłużej niż 10 minut :P A ogólnie z zabaw manualnych, to poza masą solną (http://www.lovi.pl/pl/forum/12/1166), bawimy się gliną i masą papierową :) Koleżanki nieco starszych dzieci powprowadzały zabawę plasteliną, ale my się jeszcze wstrzymamy.

2014-02-19 21:33

Anita faktycznie nie zwróciłam dokładnie uwagi że jest tam lakier do paznokci, bo skopiowałam zabawę ze swoich notatek, czytając pobieżnie. :) W sieci znalazłam jeszcze coś takiego: http://www.inteligentnezabawy.pl/?tag=cwiczenia-manualne

2014-02-19 12:14

Ojej lakier do paznokci to nie... Sylwuś one śmierdzą lepiej bym nie ryzykowała ale stare cienie do powiem super się sprawdzają na malowanie po kartkach, ale mój skarb jesczez na to za mały;) Za to woreczki z grochem super pomysł;) kiedyś w szkole były z takimi ćwiczenia;) chyba pomyślę nad tym, tylko obawiam się ze celem moze zostać pies poczatkowo, mała często zuca mu piłki ;) Wracając do masy solnej, dziewczyny wychodzą super figurki, jeśli wypchamy tą masą foremki z piasku, tylko gorzej je wyjąć;)

2014-02-18 22:50

W takim razie dla starszych dzieci polecam origami, świetnie wyrabia sprawność manualną. Na pewno sprawdzą się też wszelkie wierszyki paluszkowe, nawlekanie elementów na nitkę itp. Można też np. na kartce postawić stopy/dłonie dziecka i obrysować dookoła. Potem wspólnie ozdabiamy, np. błyszczącym klejem, brokatem, kolorowym piaskiem lub lakierem do paznokci. Możemy też wspólnie ze starszym dzieckiem uszyć woreczki z grochem i bawić się nimi na różne sposoby, np. grupować je w pary, możemy zgadywać, co mają w środku, rzucać nimi do celu,nosić je na głowie, podnosić stopami, oceniać ich ciężar. - Woreczki pobudzają wrażenia dotykowe, poprawiają koordynację, wpływają na ogólny rozwój naszych maluchów. Pamiętam że jak byłam mała to bawiliśmy się właśnie takimi woreczkami.

2014-02-17 13:24

U nas w ostatnim czasie króluje masa solna przepis podaje poniżej: 1szk mąki 1szk soli niewielka ilość ciepłej wody cały proceder wyrabiania masy to już nie lada zabawa dla mojego dziecka, przesypywanie mąki czy soli do miski żeby urozmaicić zabawę warto wziąść lejek i położyć go na dużym słoiku potem dać dziecku sól którą będzie sypało do lejka, trzeba uważać na oczka warto pomagać z mąką jest gożej nie chce przelatywać, ale tutaj mamy sitko ;) które również moze się sprawdzić ;) po tem mieszanie rączką wszystkiego na raz dodatek wody i wyrabianie, dobrze wyrobiona masa daje się fntastycznie modelować w rękach i moze dziecko zbyt wiele z niej nie wyrobi ale wystarczy rozwałkowac takie ciasto i podać dziecku kilka foremek do ciasteczek, lub nawet od piasku, Jeśli chcemy zrobić z gotowych wyrobów pamiątkę warto je wypiec w piekarniku zależnie od grubości wyrobu skraca się czas ja wypiekałam w 180 stopniach ok pół godziny i było ok. Gotowych figurek nie wyrzucajcie przeczytajcie kolejne pomysły ;) Ostatnio co spodobało się mojemu dziecku to farby plakatowe ;) małej spodobało się malowanie na kartkach ale i nie tylko, masa solna okazała się fantastycznym produktem do malowania farbami;) I ostatni pomysł jaki podpasował małej to klejenie wycinanek, powycinałam różne kółka kółeczka z kolorowych kartek w taki sposób, aby było można z figur ułożyć misia mała wszystko próbuje ułożyć w całość potem dokładne smarowanie klejem i przyklejanie do kartki, daje dużo radości małej a dzieki temu też nabiera nowych umiejętności.