Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy manualne, rozwojowe dla maluchów i małych dzieci

Data utworzenia : 2014-02-17 13:13 | Ostatni komentarz 2018-02-06 11:54

Aniss

8154 Odsłony
30 Komentarze

Proponuje o wpisywanie zabaw rozwijających edykacyjnych i manualnych. Dla maluchów i dzieci nieco straszych

2018-02-06 11:54

Moj syn ma dwa lata Uwielbia zabawę ciastolina, plastelina Korowanie-farbami, kredkami. Maluje po kolorowankach i po pustej kartce-twirzy swoje dzieła ;) Wydzieranki np. robienie kuleczek z bibuly i przyklejanie ich na kartke. Ogólnie to bardzo lubi prace manualne.

2015-01-20 13:34

czytam wasze zabawy i wspomnienia i sama sobie przypominam wiele zabaw, najlepszy był smakosz, gdzie próbowało się różne smaki i próbowało się odgadnąć co to za smak ;P coś świetnego!! albo robienie własnej grzechotki, ech.. kilka takich zabaw znalazłam tutaj: http://www.biomedical.pl/dziecko/zabawy-edukacyjne-z-dwulatkiem-5471.html i może się przydać jakiejś mamie która szuka ciekawych pomysłów i rozwiązań, warto stawiać na kreatywność żeby jak najbardziej rozwinąć malucha, no oczywiście też zależy w jakim wieku jest :D ale wycinanki czy puzzle to również świetny pomysł na zabawę! czekam na to aż mój synek bd starszy to bd grywać w takie gry jak monopolis hehehe :D

2014-12-14 13:23

Woreczki z grochem czy ryżem - przypomniało mi się dzieciństwo i zajęcia korekcyjne na które chodziłam:) Faktycznie można wiele fajnych zabaw wymyślić bawiąc się takimi woreczkami. Ja mogę polecić jeszcze takie klasyczne i proste (dla maluchów ok 1-2 latka) -zabawy z piłką, każde dziecko chyba lubi -zabawy z papierem, gazetami, robienie np. kulek, darcie, dmuchanie aby fruwał - zabawy z naklejkami przyklejanie naklejki na rączce, nóżce dziecko ma za zadanie odklejenie jej -różnego rodzaju tory przeszkód które można samemu stworzyć w domu

2014-10-25 20:11

@Zofia-1985 Bum bum rurki są naprawdę świetne w każdej sytuacji. Jest to świetna zabawka - instrument dla dzieci w każdym wieku. Dzięki rurkom dzieci uczą się kolorów, kreatywności, rozwijają zdolności muzyczne, zręczność. Najważniejsze jest to, że nigdy się nie nudzą.

2014-09-30 23:25

Zosiu, tu możesz poczytać: http://www.bumbumrurki.pl/

2014-09-09 09:02

u nas najlepsza jest masa solna, plastelina gdy córeczka nią się bawi ja mogę ugotować obiad

2014-09-08 23:42

Iwona1 - napisz proszę coś więcej o tych rurach. Ja jeszcze nie potrzebuję, ale warto wiedzieć o takich rzeczach...

2014-09-06 19:02

U nas gdy Nikola była mała królowały wszelkiego rodzaju wydzieranki z kolorowych papierów, wyklelanki bibułkiwymi kuleczkami ( ćwiczą prezycję paluszków, przygotowują do trzymania dlugopisu). Moźna do nich wydrukować ulubionych bohaterów dziecka lub malować samemu. Czasami bawiłyśmy się w rozcieranie plasteliny na obrazku. Tworzyłyśmy też obrazki z naklejanych liści. Dzięki temu moja córka wyróźnia się sprawnością manualną na tle rówieśników. Gdy miała 7 lat uczyłyśmy się przyszywać guziki i zszywać materiał :) teraz sama próbuje szyć ubranka dla lalek mh czy barbie.