Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Pa pa i Brawo

Data utworzenia : 2013-12-14 17:20 | Ostatni komentarz 2021-10-15 23:26

mamavan

18693 Odsłony
78 Komentarze

Moja córka ma 8 miesięcy próbuje nauczyć robić ją pa pa oraz brawo ale nie bardzo mi to wychodzi :P Macie jakieś sprawdzone sposoby jak przez zabawę tego nauczyć .

2013-12-16 10:15

No niestety, ludzie sobie nie żałują takich tekstów, te wszystkie "dobre rady" nie kończą się na ciąży czy porodzie, ale trwają jeszcze dobrych kilka lat. I przybierają na sile, bo już nie tylko odnoszą się do rodziców, ale i do dzieci. Każdy chce nasze dzieci wychowywać i wie, jak to się robi najlepiej...

2013-12-16 07:08

Proud Mommy ja też mam dosyć tych ludzi, którzy wymuszają, coś na moim dziecku i zawsze mówię, że zrobi, wtedy kiedy będzie uważała za stosowne. A ostatnio już nie powiem kto mi powiedział tak ale opiszę sytuację: Ktoś tam : "Amelka już umie pokazać gdzie jest nosek, czy oczko", a ja na to " że różnie, ale jeszcze nie bardzo" w odpowiedzi usłyszałam "a powinna!" normalnie szlag mnie trafił...

2013-12-15 15:37

ja też uważam że dziecko najwięcej i najszybciej uczy się przez naśladowanie oraz zabawę trzeba pokazywać dziecku jak gdzieś wychodzimy żeby zrobiło papa

2013-12-15 14:35

U nas podobnie było jak u Lipki, córka załapała poprzez naśladownictwo :) Nie ma co wymuszać na dzieciach, by robiły to czy tamto, albo mówiły to czy tamto. Na każde z nich przyjdzie czas. Ale wiadomo, rodzina, ale też i obcy ludzie, wymuszają, by dziecko było od małego "geniuszem" - najlepiej na zawołanie ("Jasiu, zrób pani "papa". Albo "Jasiu, a powiedz "mama"). Masakra, aż czasem mam ochotę trząchnąć te wszystkie babsztyle :P

2013-12-14 23:51

U nas było tak ze ja zawsze jak gdzieś wychodziłam z Amelka, czy ktoś inny, albo wyglądała przez okno to braliśmy jej rączkę i robiliśmy papa, aż wkoncu sama załapała. Jeżeli chodzi o brawo to zawsze jak coś zrobiła to biliśmy brawo i z czasem kiedy my zaczęliśmy nic, ona do nas dołączyła. Dziecko jest dobrym obserwatorem, wiec poprostu trzeba czasu i wytrwałości w robieniu papa przy każdym wychodzeniu z pokoju.

2013-12-14 17:28

Na wszystko przyjdzie czas, nie nauczajmy naszych dzieci nic na siłę. Jaś ma dopiero 4,5 miesiąca i na wszystko przyjdzie czas ale nie będę robiła nic na siłę. Może na zasadzie zabawy, przy pomocy misia lub maskotki. A przede wszystkim za każdym razem jak wychodzisz z pokoju lub domu Ty to rób i może mała załapie.