Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Szalone Zabawy W Kuchni ;D ;D ;D

Data utworzenia : 2013-10-17 14:02 | Ostatni komentarz 2018-02-11 20:55

Dorota-1991

4169 Odsłony
22 Komentarze

Czy gotujecie razem ze swoimi pociechami ? ? ? My z córcią bardzo często razem pichcimy :) oczywiście niunia warzywa i owoce kroi swoim nożykiem plastikowym lubi bardzo rozwalać mąkę jak mama robi ciasto :) no i te wszystkie miski plastikowe i kubki po całej kuchni latają jak coś gotujemy :)

2018-02-11 20:55

Ewcia super sprawa, zwłaszcza jak dziecko takie chętne do pomocy, to nie powinniśmy podcinać skrzydełek i pozwalać oczywiście w miarę możliwości. Tym bardziej super, że to synek, oby mu nie przeszło :) Moja córa póki co się nie garnie do kuchni, ma swoją zabawową i tam namiętnie gotuje dla lali i misia :)

2018-02-11 16:39

Wystarczy ze pare razy wzielam synka do pomocy w kuchni to juz ciagle jak tylko jestem w kuchni przylatuje i pyta sie czy pomoc bo on chce pomoc ugotowac obiadek czy zrobić herbatke itp...i jak mam czas i nigdzie mi sie nie spieszy to biorę synka do roznych rzeczy czy np. Robi salatke soli,piepszy;( mieszan np. Wrzuca do miseczki cos, jak robię herbatke to wrzuca herbate, slodzi ..troche to trwa i jest wiecej balaganu , no ale niech sie uczy jak tego chce;-) wazne ze mu sie chce i zawsze to tez czas nam leci;-) i jest milo w kuchni...czasem wiecej sprzatania , no ale tak to jest miec pomocnika w kuchni;-) ale czasem mam ta cierpliwosc a czasem jak juz chce cos zrobic szybko to mowie ze innym razem..i czasem sie wkurza albo zrobi cos chwile i idzie do pokoju sie bawic;)

2018-02-06 12:07

Oczywiście, ze razem. Syn dwa lata ma i uwielbia piec ze mba ciasta. I na prawde chetnie mi pomaga :)

2013-12-11 14:51

Mój dwu i pół-latek uwielbia gotować ze mną. Lepimy razem ciasteczka, potem patrzymy jak wyrastają i zjadamy ciepłe - bo wszystko co synek sam robi lepiej Mu smakuje ( kupnych ciasek nie lubi). Poniważ piekę chleby na domowym zakwasie to pielęgnacja zakwasu, czyli mieszanie i "odżywianie" to Jego wkład pracy, co uwielbia. Myje sam owoce, że o rozbijaniu jajek do ciast nie wspomnę:-) świetna zabawa a i sposób na niejadków.

2013-11-29 23:27

Zabawa poprzez gotowanie :) Dodaje fajny przepis jeden z wielu z których korzystam z strony przepisy.pl dla dzieciaczków fajne wizualnie i smakowo :) Latające naleśniki z kurczakiem i grzybami ja zamiast grzybów dodaję marchew :) Ciasto : Jajka-3szt Mleko-1szklanka Mąka-1szklanka Woda Gazowana-1szklanka Olej-1 Łyżka Dodatki: Filet z Piersi Kurczaka-około 400g czyli ze dwie sztuki Cebula-1szt Marchew -4szt Opis: Składniki na ciasto wymieszać w misce i na natłuszczoną patelnię wlewać masę na cienkie naleśniczki Ważne by każdy naleśnik był smażony z obu stron :) Kurczaka cebulkę i marchew podsmażyć na patelni kurczaka i cebulkę pokroić w kostkę a marchew strzeć na tarce podsmażyć i dodać jakieś przyprawy co kto woli przyprawę do kurczaka oregano :) itd Można zrobić sos na wywarze z rosołku ja robię sos naturalny :) w naleśnik zawinąć nasz farsz :D i udekorować w postaci waszki lub motylka tak jak na załączonym zdjęciu lub w wynik własnej inwencji twórczej :) dodatkowo polecam surówkę z marchwi i jabłka lub z buraczków :) S.M.A.C.Z.N.E.G.O dużo zabawy może być przy wspólnym gotowaniu tak jak i przy tej potrawie dekoracja warzywami nakładanie farszu i ostatecznie wspólny posiłek :)

2013-11-29 14:02

Jaś ma zaledwie 4 mies ale uwielbia przesiadywać ze mną w kuchni, oczywiście muszę z nim rozmawiać i wszystko mu tłumaczyć co robię. Są to dla nas cudne chwile:)

2013-10-27 22:53

Tak te dzieciaki moim zdaniem to dzieciaki kucharzy ja też byłam w szoku może to po prostu taka ich pasja od najmłodszych lat ;) u mnie w rodzinie są przepisy przechodzące z pokolenia na pokolenie :) po prostu lubimy jeść z tradycją i zdrowo :)

2013-10-24 11:03

Może i nam by sie udało coś tam ukręcic z przepisem ale tak jak Oni robią to bez i w dodatku ich wiedza na temat doboru danego skladnika do potrawy ?! no jestem w szooku :) Ja osobiscie marnie sie widze w roli gotowania - gotuje no bo wyjscia nie mam ale nie wychodzi mi to jakos super , zamierzam w tym kierunku robic bo trochę wstyd przed rodzina :)