Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

4 miesięczne dziecko

Data utworzenia : 2018-08-03 13:54 | Ostatni komentarz 2021-05-05 19:01

juli328

2112 Odsłony
25 Komentarze

Witam chciałabym się dowiedzieć w co możemy bawić się z 4 miesięcznym dzieckiem ?

2019-05-14 02:04

Można pobawić się w akuku zakrywając swoją twarz albo można masować bobasa

Konto usunięte

2018-08-17 21:33

Moja córa niedawno skończyla 4 miesiące. W co się bawimy? jak się bawimy? Dużo czasu spędzamy na macie lub na koldrze rozlożonej na podłodze. Mloda jest wtedy na brzuszku - ćwiczy rączki, podnoszenie się i podnoszenie tyłka i probuje coś raczkować :) Często ja się kładę na plecy i ją biorę na siebie, ale tak, że głowe ma na wysokości mojej klatki piersiowej. Po jakiś 10 minutach tak się przesuwa, że jej głowa jest na wysokości mojej glowy. Zabawa - idzie rak nieborak Samolociki Uciekanie od kogoś Łaskotki Misie - daję jej różne misie w rączki, ona je chwyta i probuje je trzymać w różnych pozycjach gryzaczek - bawi się gryzaczkiem - próbuje sama trafić do buzi Mata edukacyjna i wiszące zabawki Śpiewanie i tańczenie, ale to bardziej przy usypianiu Czytanie bajek, ale to też przy usypianiu bardziej To tyle co przychodzi mi do głowy :)

2018-08-17 10:57

Dokładnie, wierszyki, piosenki najlepsze. Z różnymi dźwiękami czy z pokazywaniem właśnie. Karty kontrastowe. A najważniejsze to jak najwięcej mówić do malucha. Ćwiczenia rowerek, turlanie. Auku. Zabaw jest dużo :)

2018-08-13 19:02

Bajeczki i wierszyki przede wszystkim ! Dużo się do dziecka uśmiechamy i wyglupiajmy ( rak nieborak , kuku i tym podobne ) :)

Konto usunięte

2018-08-05 23:29

Marto, nie zgodzę się. Zabaw jest mnóstwo.. - tańczymy, również śpiewam córce - a kuku, chowam się za pieluszką - rak, nieborak - opisuję córce jej części ciała i pokazuję - nóżki do brzuszka, - czytań jej rymowanki i wierszyki modulując głos - zabawa z pacynką, teatrzyk - również ważyła Sroczka krupki :) - turlanie z moją pomocą

2018-08-05 11:53

Przy tak małym dziecku dużego wyboru zabaw nie mamy. Ale jak już jedna z pań pisała zabawa w akuku bedzie świetna dla takiego malucha. Pozatym różnokolorowe wstążki bądź tasiemki dzieci uwielbiaja. Zabawki bądź kostka czy książeczka ze wstawkami czyms co szeleści pokazuje odbicie grzechocze też świetnie sie sprawdzaja czasami wystarczy zwykla reklamówka osobiscie moge rowniez polecic ksiazeczki dedykowane takim maluchom ktore maja czarne tlo a w nim bialy obrazek badz odwrotnie białe tlo czarny obrazek pokazujemy dziecku tym sposobem duzo do niego mówimy i zachecamy do wyciagania raczek

2018-08-03 20:05

Myślę że w tym wieku nadal będzie jej się podobała zabawa w akuku. Mój synek uwielbiał takie materiałowe kostki z dzwoneczkami w środku. Były cztery każda miała inny dźwięk bardzo lubił nimi ruszać. Pamiętam że były leciutkie.

Konto usunięte

2018-08-03 15:19

Moja Corcia za kilka dni ma 3 miesiąc. Bawimy sie w rowerek, duzo jej spiewam, czytam bajki, a najbardziej podobaja jej sie smieszne rymowanki. Lubi ogladac karty i obrazy z wizerunkami zwierzatek przedmiotow. O wszystkim jej dokladnie opowiadam. Ostatnio wprowadziłam tez zabawy paluszkowe czyli "gotowała mizia jagiełki" (po polsku to chyba warzyła sroczka kaszę :-)), "idzie rak nieborak", Corcia wtedy fajnie " zastyga" i czeka na "ukąszenie" :-) lubi tez jak robie jej samolocik przy lustrze i moze wtedy ogladac swoją buzie, smmieje sie wtedy w glos :-) duzo czasu spedzamy tez na macie edukacyjnej :-)