Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (161 Wątki)

Masa solna

Data utworzenia : 2013-08-01 08:42 | Ostatni komentarz 2021-05-09 14:25

Proud Mommy

6651 Odsłony
44 Komentarze

Gdy byłam jeszcze na studiach, podczas praktyk w przedszkolu bawiłam się z dziećmi masą solną. Przypomniałam sobie o niej tuż po porodzie, gdy na pamiątkę uwieczniliśmy stopę i dłoń naszej córki. Od tamtego momentu powtarzamy ten zabieg co jakiś czas. Ostatnio jednak do zabaw masą zaczęłam angażować córkę. Wprawdzie nie jest ona jeszcze na tyle duża, by samodzielnie stworzyć jakieś dzieła, ale wystarczy, że angażuje do pracy ręce (czasem i nogi :P). To, co zrobimy, później maluję farbami lub/i lakierami do paznokci i pozostawiam na balkonie do wyschnięcia i utwardzenia masy. Polecam!

2021-05-09 14:25

U mnie też uwielbiają masę solna 

2017-06-06 13:40

jeszcze muszę boczki pilniczkiem zjechać i pomalować

2017-05-31 16:02

Super pamiatka i super zabawa bede sie bawic z synkiem jak podrosnie:)

2017-05-29 08:43

Masa solna to prawdziwy raj dla małych raczek naszych pociech

2017-05-28 23:21

Świetny pomysł, koniecznie zrób zdj tej masy porcelanowej następnym razem, ciekawa jestem

2017-05-26 14:01

a więc potrzebny klej magik ( ja używałam ) lub wikol, mąka ziemniaczana, sok z cytryny i oliwka dla dzieci lub olej, szklana miseczka i krem do rąk. Kleju musi być tyle samo co mąki ziemniaczanej ja dawałam po 6 łyżek płaskich dodałam 1 łyżkę soku z cytryny i jedną łyżkę oliwki dla dzieci . Najpierw zmieszałam płynne składniki później dodałam mąkę ziemniaczaną i wymieszałam i gniotłam do uzyskania jednolitej masy wcześniej posmarowałam ręce kremem do rąk lub opsybcie mąką żeby masa Wam się zbytnio nie kleiła do rąk i gotowe:) masa dość szybko twardnieje najlepiej trzymać ją w folii a potem w lodówce jak wam zostanie. Można potem arcydzieła pomalować farbkami :) ale białe też są piękne udanej zabawy :) Niestety nie zrobiłam ostatnio zdjęć następnym razem wstawię zdjęcia z masy porcelanowej, ale pokażę Wam co dziewczyny zrobiły z masy solnej i makaronu :)

2017-05-26 10:35

Zabusia to daj przepis na pewno jakąś mama spróbuje. :)

2017-05-25 18:25

dziewczyny a słyszałyście o masie porcelanowej ??? Ja ostatnio zamiast masy solnej bawiłam się masą porcelanową z dziewczynkami które pilnuję :) jak ktoś będzie chciał przepis to mogę dać :)