Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Quiet books

Data utworzenia : 2018-01-03 15:25 | Ostatni komentarz 2018-02-27 14:53

Konto usunięte

2219 Odsłony
38 Komentarze

Dziewczyny, mam mnóstwo wolnego czasu i wpadłam na pomysł, że wykonam swojej Córci quiet book czyli prosciej mówiąc ksiązeczkę sensoryczną. Podglądam rózne pomysly w internecie, ale sa to zazwyczaj ksiazeczki dla wiekszych maluchow. Ja myslalam jednak o ksiazeczce kontrastowej, ale nie mam pomyslu z jakich materiałiw moglabym ją wykonac. Na pewno postawie na filc, chcialabym kupic tez rozne naklejki piankowe, filcowe i wypukłe. Ale co dalej? Macie jakies pomysly? Co jeszcze mogloby zainteresowac niemowlaka?

Konto usunięte

2018-01-08 15:44

Dziewczyny, zamówiłam już kilka fajnych rzeczy, które ułatwią mi stworzenie książeczki. Aisa94, zamówiłam też taką szeleszczącą folię do zabawek właśnie :-) jeden arkusz to koszt złotówki więc się skusiłam :-) kupiłam też taką piszczałkę okrągłą jaką się wkłada do zabawek. No zobaczymy co mi z tego wyjdzie :-) jak książeczka będzie gotowa to na pewno się pochwalę tu i ją wrzucę, choć na pewno robienie jej troszkę potrwa :-)

2018-01-07 23:29

Możesz wprowadzić jakieś szsleszczace elementy czy piszczace. Szeleszczace łatwiej zrobić wystarczy papierek po cukierku i materiał w sensie wszyc ten papierek z materiałem by był materiał na wierzchu a w środku papierek :) i tak można zrobić np ucho zwierzątka czy coś :) co do piszczacych to już w Sklepie musisz znaleźć jeśli chcesz można też jakas grzechotke zrobić z jakiegoś plastikowego pojemniczka malego i kulek wsadzonych do niego i oczywiście to wszyte w materiał by dziecko się nie dobralo. Ogólnie oprócz tego warto różne materiały tzn o różnej fakturze np trochę sztruksu trochę filcu trochę minky tej z gwiazdkami czy kropkami czy serduszkami są różne rodzaje. Co do stron to fajny będzie karton owiniety folia aluminiowa czy ogólnie folia do pakowania prezentów i obszyty materiałem :)

2018-01-06 08:00

Świetny pomysł;) Koniecznie pokaż rezultaty ;)

Konto usunięte

2018-01-05 12:28

No właśnie, żeby nie było tam jakiś mniejszych elementów, czy takich które łatwo oderwać. :) To czekam na efekty :)

Konto usunięte

2018-01-04 13:35

Aniu przeglądałam jedynie Allegro i na dniach zamówię kilka rzeczy. Zobaczę co będzie można z tego wyczarować :-) Myślę przejść się też do pasmanterii i kupić jakieś wstążeczki, kawałki materiałów innych. Chce jednak, żeby książeczka była w miarę bezpieczna więc muszę dobrze dobrać materiały. Jak książeczka bedzie gotowa to na pewno się pochwale :-)

Konto usunięte

2018-01-04 12:38

Quiet booki są bardzo fajnym pomysłem i według mnie właśnie super dla mniejszego dzidziutka :) Jak masz takie zdolności manualne to do dzieła i pochwal się później co zrobiłaś :) Możesz zrobić strony z grubego filcu lub kartonu, będzie może mniej trwała, ale w sumie karton można ofoliować i zrobić jakieś kolorowe taśmy czy wydrukować coś po prostu, a strony zszyć mega grubą nicią, co będzie też interesowało dziecko :) Znalazłaś już jakieś sklepy gdzie można zamówić takie matriały?