Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Sensozabawy, sensoplastyka, sensoryka nasze sprawdzone pomysły

Data utworzenia : 2017-12-07 18:39 | Ostatni komentarz 2017-12-28 09:01

agn_kaw

1361 Odsłony
10 Komentarze

Dziewczyny jako że z Synkiem staram się wymyślać przeróżne zabawy aby zabić nudę i wspomagać rozwój, czasami ściągam pomysły na zabawy z internetu, które pobudzą jego wszystkie zmysły. Przetestowaliśmy już trochę w domu i na zajęciach zorganizowanych z sensoplastyki. Ale głównie chodzi mi o takie, które możemy wykorzystać i przygotować w domowym zaciszu, coś poza gotowcami (w stylu kupny piasek kinetyczny czy farbki do malowania rączkami) ;) Może podzielimy się tutaj swoimi, sprawdzonymi pomysłami. Nie ukrywam, że natchnął mnie wątek o Zabawach z zimną porcelaną alutki2223 dostępny tutaj : https://lovi.pl/pl/forum/12/9896 Sami jeszcze nie próbowaliśmy porcelany, więc z wielką frajda na dniach i ją stworzymy :) Ewentualnie może połączyć jakoś nasze wątki? Nasze sprawdzone już pomysły to między innymi: Sztuczny śnieg (tak sezonowo;)) Przepisy znalazłam w sieci. Potrzebne są jedynie pianka do golenia i soda oczyszczona albo mąka ziemniaczana. Osobiście radzę wybrać jak najmniej pachnącą piankę, bo podczas zabawy jej zapach nieźle daje po nosie ;) Czytałam też komentarze, że lepszy jest ten śnieg z sody, ale według mnie taniej wychodzi z mąką ziemniaczaną a jest równie dobry, wręcz u nas ciut lepiej się lepił (choć nie będzie to tak kleiste jak plastelina czy masy solne, on szybko się rozpada, więc nie liczmy na to, że ulepimy dużo figurek;)) Ja jedną, niedużą porcję zrobiłam z mniej więcej miski pianki do golenia i 3opakowań sody. Drugą porcję też miska pianki i do tego ok 10 łyżek mąki ziemniaczanej. Wystarczy wymieszać składniki. Po zakończonej zabawie wsypuję na folię stretch i zawijam ściśle, po czym wrzucam do woreczka (by nie pachniało w lodówce) i wkładam do szuflady w lodówce. Bawimy się nim każdego dnia już od 2 tygodni. Należy też uważać by podczas zabawy ze śniegiem z sody nie mieć żadnych ranek na rękach, sprawdzamy też Maluszkom czy nie ma zadrapań, otarć bo strasznie szczypie w kontakcie z uszkodzoną skórą. W takich sytuacjach tylko i wyłącznie mieszanka z mąką. Malowanie przyprawami Wsypałam różne mocno kolorowe przyprawy do osobnych miseczek , posmarowałam kartkę klejem biurowym (różne kształty) a synek paluszkiem nakładał przyprawy na klej. Klejenie obrazów z kasz i zbóż Nasypałam zboża i kasze do osobnych miseczek, narysowałam kontury kształtów i posmarowałam wnętrze klejem. Synek wysypywał rączkami kasze, ryż tworząc wielobarwne obrazki ;) Dobrze jest robić te obrazki na grubszych kartkach np z bloku technicznego, bo pod ciężarem dodatków uginają się podczas przenoszenia. Obrazy z liści To akurat była dość sezonowa zabawa. Zbieraliśmy liście i przyklejaliśmy tworząc różne kształty klejem Magicznym. Masa solna * 1 szklanka mąki * 1 szklanka soli * 1/2 szklanki wody Mieszamy i zagniatamy. Osobne elementy możemy dokleić na wodę. Możemy podkolorować domowymi sposobami jak kakao, kurkuma, czy papryka . Jeśli macie swoje sprawdzone, plastyczne sposoby na nudę które możemy wykonać w domu to piszcie, na pewno wiele z nas skorzysta z pomysłów i przepisów :) W komentarzu wrzucę nasze fotki jak tylko znajdę :)

2017-12-28 09:01

lola, moja mała miała ogromną frajdę z wydrążania środka z dyni, oczywiście własnymi rączkami :) agn-kaw, styropianowe bombki i jajeczka przy wielkanocy świetny pomysł na wspólne robienie ozdób z dziećmi.

2017-12-20 11:13

Figurki z masy solnej póki co to ja robię - i bawię się przy tym świetnie :) wypróbuje dzisiaj sztuczny śnieg z mąki :)

2017-12-16 15:06

agnieszka kasztanowe ludziki też były, zbieraliśmy kasztany razem z listkami, one mają ten minus że jak w przeciągu kilku dni nie wbijemy w nie wykałaczek to twardnieją na amen :/ więc nawet nasze jesienne zapasy już nie nadają się do takiego łączenia. teraz pozostaje już tylko klej na gorąco albo rozwiercanie hehe ale to dopiero za kilka lat ;) Kalina za jakiś czas spróbujemy zrobić swój, może będzie fajniejszy niż kupny, bo ten kolorowy kupny jakoś szybko się mlodemu znudził :/ wczoraj robiliśmy obrazki z końcówek filcu jaki pozostał mi po tworzeniu choinkowych ozdóbek i naklejaliśmy na styropianową bombkę takie samoprzylepne tasmy w świateczne wzory. Kiedyś kupiłam zestaw takich tasiemek w Lidlu i w zasadzie nie miałam do czego wykorzystać, bo pakowane w papier prezenty wole przewiazać tekstylną wstążką, bo jakoś ładniej to wygląda :)

2017-12-10 20:23

Dużo frajdy dziecku daje zabawa masą solną . Może z niej stworzyć piękne rzeczy którymi później obdaruje dziadków pod choinkę :) Najbardziej cieszą prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko . Drugim pomysłem jest wykorzystanie do zabawy bibuły , farby i kolorowy papier. Na białej kartce bloku technicznego można tworzyć piękne obrazy. W sezonie dyniowym można pomalować dynię, natomiast gdy mamy żołędzie, kasztany i zapałki możemy tworzyć fajne ludki To wszystko naprawdę niewiele kosztuje , a ile dziecko ma przy tym radości

2017-12-10 17:27

Świetne pomysły, kreatywne. Uwielbiam takie rozwijające zajęcia. Przyklejanie liści to obowiązkowy numer jeden jesienią :) Pieczątki z ziemniaków córa poznała u babci. Zabawy było co nie miara. Polecam też zabawić się w zrobienie piasku kinetycznego, fajna sprawa, a wystarczy tylko piasek, płyn do naczyń, woda i skrobia kukurydziana.

2017-12-09 21:43

My jeszcze naklejamy różne rzeczy do kartek papieru tworząc np. bałwanki - płatki kosmetyczne czy wata. Robimy pieczątki z ziemniaków. Odbijamy różne rzeczy na kartkach papieru - patyczki, makaron, ryż, itd. :)

Konto usunięte

2017-12-08 14:58

Hehe, jakbym słyszała mojego brata. On się brzydzi jajkami, bo wcześniej siedzą w kurzym tyłku :D Tak, taśma trzyma bardzo mocno, przyprawy się tak nie obsypują, a maluszkowi nie beda kleic sie paluszki. O tych glutach wlasnie ostatnio w Pytaniu na Sniadanie tez mowili i faktycznie tam byl jakis specjalny klej policośtam, ale Pani zapewniała ze w kazdym sklepie biurowym bez problemu mozna go znalezc. Taki kolaż z gazet jaki robicie to też fajny pomysł, moga powstawac ciekawe obrazy :-) a ziemniaki poczciwe są niezastapione :-)) Tak sobie jeszcze pomyślalam o ludkach kasztanowych, do tego zapalki i tez fajna zabawa, ale teraz juz kasztanow brak, chyba ze jesienia nazbieralas jakichs zapasow :-) no i plastelinowe ludki. Synuś malutki, ale jakas tam kulke juz pewnie ulepi, a z Twoja pomocą to cos fajnego na pewno wyjdzie :-)

2017-12-08 14:01

agnieszka o wodzisz o tasmie nie pomyślałam by była do przypraw a faktycznie lepiej by kleiła i nie zostawała na paluszkach. Z tymi jajkami to jakurcze mam problem sama z sobą , bo się brzydzę :p nie ważne czy już ugotowane wyparzone jakoś nie mogę i zawsze po kazdych myję rece mydłem antybakteryjnym. Z tymi glutami własnie jeszcze czekam, ale gdzięs to widziałam w jakieś śniadaniówce i to stosunkowo niedawno, ale skład był dość problematyczny do zdobycia dla mnie, bo jakiś klej dziwny z jakimś konkretnym składnikiem i cos jeszcze nie do końca łatwo dostępnego na osiedlu ;) Ooo stempelków z ziemniaków jeszcze nie było , na pewno zrobimy :))) Z wyklejaniem póki co wycinam młodemu tylko jakieś zabawki, auta, zwierzęta z gazetek które nam przychodzą żeby jakoś je wykorzystać i przykleja sobie ;) z opisywaniem to też jeszcze ciut bo jeszcze nawet 2 latek nie ma więc jeszcze jestesmy na etapie takich podstawowych słów, ale im dalej tym wiecej możliwości dlatego czekam z niecierpliwością :) No i dziękuję za porady na pewno skorzystamy :)))