Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wizyty u pediatry.

Data utworzenia : 2013-05-31 01:23 | Ostatni komentarz 2016-01-16 13:49

Demotywacja

4079 Odsłony
23 Komentarze

Witam. Mam następujące pytanie - z mężem zdecydowaliśmy, że będziemy córkę szczepić odpłatnie. Tak też zrobiliśmy. Jednak jestem bardzo zaskoczona, że moja córcia, gdy skończyła 5msc miała ostatnie szczepienie i Pani doktor powiedziała mi, że następną wizytę u pediatry mam umówić po 1roku życia - ostatnio dzwoniłam do przychodni i chciałam się umówić na "kontrolę", a Pani mi powiedziała, że jeżeli z dzieckiem się nic nie dzieje nie ma takiej potrzeby i należy się zapisać na kolejne szczepienia. Czy tak to ma wyglądać? Nikt nie potrafi mi udzielić na to pytanie odpowiedzi. Nie wiem teraz co mam robić. Jestem młodą mamą - ze wszystkim staram sobie jakoś radzić, ale wydaje mi się, że dziecko powinno być pod kontrolą specjalisty. Ja nie do końca jestem w stanie stwierdzić czy córka prawidłowo się rozwija, gdyż jest to moje pierwsze dziecko - nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z małymi dziećmi. Czy komuś z was przytrafiła się również taka "opieka"? Może ktoś z was również szczepił dziecko skojarzeniowo i ma jakieś doświadczenie. Naprawdę nie wiem co zrobić - zmienić przychodnie?

2013-06-02 00:05

Ja bym radzila zmienic przychodnie. Jesli lekarz lekkomyslnie odsyla cie do internetu, to zal mi go. Czasem blachostka moze okazac sie sporym problemem i bez pomocy pediatry sobie nie poradzimy. Ja np. Moge w kazdej chwili wpasc z synem nawet jesli niepokoi mnie jakas krostka czy na zwykla konsultacje i to bez zapowiedzi. Pediatra zawsze oceni stan dziecka i cierpliwie wyslucha, no i udzieli porady. Do tego na miejscu jest zawsze polozna i pielegniarka. Popytaj rodzine lub znajomych, moze oni znaja lepszych lekarzy.

2013-06-01 23:48

W wielu przypadkach jeżeli dziecko szczepione jest szczepionkami skojarzonymi między 6 a 12 miesiącem lekarze nie wyznaczają kontrolnych wizyt chyba, że dziecko tego wymaga. Natomiast uważam tak, jak pisały inne mamy, że jeżeli będzie coś Panią niepokoić proszę udać się do pediatry. Myślę, że w sytuacji, kiedy będzie Pani chciała zważyć córkę oraz ocenić jej rozwój również można zgłosić się do lekarza (najlepiej się wcześniej umówić, w takich godzinach, by w otoczeniu córki nie było chorych ludzi). Niestety wielu lekarzy zapomina, że jeżeli kobieta ma pierwsze dziecko powinni ją szczegółowo poinstruować. Internet jest dobrym źródłem informacji, ale nie najlepszym, gdyż mogą znajdować się tam błędne informacje. Myślę, że przy kolejnej wizycie warto porozmawiać z pediatrą, by szczegółowiej Panią o wszystkim informował. W końcu to część ich pracy udzielanie informacji i edukacja rodziców. jeśli będzie miała Pani jakieś pytania proszę pisać. Pozdrawiam

2013-06-01 11:59

Nasza mała była szczepiona szczepionkami 5w1 książkowo wg ulotek ;-) a jeśli chodzi o kontrolę to do 1roku była na mleku pepti które jest na receptę więc średnio 2razy w miesiącu zapisywalam się na wizyte nie liczyłam na to że ktoś mnie przepuści, bo niby tylko po receptę jak już byłam zapisana to wówczas mała chodziła ze mną po recepty w razie wątpliwości pani doktor badała mała

2013-06-01 11:22

Dziękuje za odpowiedzi - my używamy 6 w 1, a więc szczepionka w 7msc nas omija. Mnie ogólnie u małej nic nie niepokoi jednak tyle się słyszy o regularnych kontrolach u lekarza. Dlatego też zdziwiło mnie to, że jest 6msc przerwy - w końcu przez ten czas dziecko najbardziej się rozwija - uczy się chodzić, jeść, siadać, mówić ( oczywiście zależy od dziecka ). Wydawało mi się, że matki w tym okresie mają dużo zmartwień - chociażby co i kiedy podawać dziecku. Mi Pani pediatra np. nawet nie wspominała, że gluten trzeba wprowadzać stopniowo, jeżeli chodzi o dietę to powiedziała mi tylko, że mam dać małej jabłko, marchew, a później co będę chciała i odesłała mnie do internetu. Wkurza mnie, że lekarze w mojej przychodni wysługują się internetem - a to oni powinni wszystko tłumaczyć :x

2013-05-31 20:53

My mamy 5w1 i faktycznie ostatnie tego typu szczepienie było w 5 miesiącu, kolejne po ukończeniu roku, ale za to w 7 miesiącu mieliśmy się zgłosić na szczepienie przeciw WZW (bezpłatne). Do tego u nas mówisz, że chcesz się umówić "bo tak" i dziecko wpisują. Spróbuj zarejestrować jeszcze raz i powiedz, że coś tam Cie niepokoi i chcesz to skonsultować...

2013-05-31 08:11

Demotywacja my szczepimy skojarzonymi 6 w 1 i szczepienia mieliśmy jak synek miał: - ok. 1,5 miesiąca - ok. 3,5 miesiąca - 5 miesięcy i teraz mamy jak skończy roczek. Inne kontrole mamy przy okazji jak synkowi wyskoczyło jakieś uczulenie, przeziębienie lub coś mnie niepokoiło. Jak dziecko będzie samodzielnie chodzić miesiąc to ortopeda powiedział że mamy iść do pediatry po skierowanie do ortopedy na badania.

2013-05-31 07:12

Powiem tak,szwagierka ma synka dwa tyg starszego od mojej córki.Ja szczepiłam szczepionkami od nfz a ona skojarzonymi i miała tyle szczepień ile ja.I przy każdej kontroli przed szczepieniem pediatra u nas sprawdza czy dziecko prawidłowo się rozwija,bada.A u ciebie jak piszesz była wizyta po 5 m-cu i teraz dopiero za pół roku.Z tego co pamietam to powinno być jeszcze jedno między 5 a 12 m-cy.Ale mogę się mylić. Ale Demotywacja jeśli coś Cię niepokoi,masz jakieś spostrzeżenia co to Twojego dziecka a w przychodni odsyłają Cię z kwitkiem to musisz chyba zmienić przychodnię albo pediatrę.Ja czasami biegałam do pediatry z listą rzeczy które mnie niepokoją aż mi głupio było ale byłam spokojna i zawsze przyjęta i zawsze wysłuchana.