Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wizyty u pediatry.

Data utworzenia : 2013-05-31 01:23 | Ostatni komentarz 2016-01-16 13:49

Demotywacja

4078 Odsłony
23 Komentarze

Witam. Mam następujące pytanie - z mężem zdecydowaliśmy, że będziemy córkę szczepić odpłatnie. Tak też zrobiliśmy. Jednak jestem bardzo zaskoczona, że moja córcia, gdy skończyła 5msc miała ostatnie szczepienie i Pani doktor powiedziała mi, że następną wizytę u pediatry mam umówić po 1roku życia - ostatnio dzwoniłam do przychodni i chciałam się umówić na "kontrolę", a Pani mi powiedziała, że jeżeli z dzieckiem się nic nie dzieje nie ma takiej potrzeby i należy się zapisać na kolejne szczepienia. Czy tak to ma wyglądać? Nikt nie potrafi mi udzielić na to pytanie odpowiedzi. Nie wiem teraz co mam robić. Jestem młodą mamą - ze wszystkim staram sobie jakoś radzić, ale wydaje mi się, że dziecko powinno być pod kontrolą specjalisty. Ja nie do końca jestem w stanie stwierdzić czy córka prawidłowo się rozwija, gdyż jest to moje pierwsze dziecko - nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z małymi dziećmi. Czy komuś z was przytrafiła się również taka "opieka"? Może ktoś z was również szczepił dziecko skojarzeniowo i ma jakieś doświadczenie. Naprawdę nie wiem co zrobić - zmienić przychodnie?

2016-01-16 13:49

U nas też bilansu na 9 miesięcy i na roczek nie robiono. Ale my dosyć często jesteśmy w przychodni, Moja doktorka jest super i zawsze dobrze zbada zanim zaszczepi. Jak ma wątpliwości to nie szczepi tylko wysyła na badanie krwi najpierw. Wiem, że dla niektórych lekarz katar, kaszel to nie jest przeciwwskazanie do szczepienia. Nasza lekarka każe wyzdrowieć odczekać 2 tygodnie i dopiero wtedy szczepi. Przez to nam się szczepienia przesunęły i to z 7 miesiąca synek był szczepiony w wieku 11 miesięcy (więc był oglądany). Teraz chodzi do żłobka i w styczniu już np byłam 2 razy u naszej pediatry. Za każdym razem gdy przychodzimy czy to na szczepienie, czy z chorobą dokładnie ogląda dziecko. Plecki, brzuszek, stópki itd, co chwilę mam go kłaść, podnosić, coś tam sprawdza. Jedynie mierzenie i ważenie tylko przy wizytach szczepiennych , niezależnie czy jest szczepiony czy nie.

2016-01-14 15:45

Bilansu na 9 miesięcy ani na rok nam nie robiono. Nie wiem dlaczego . Przy najbliższej kontroli o to zapytam.

2016-01-13 14:41

Dziewczyny w mojej miejscowości jest taka mala dziewcyznka, Ma raka oka pocxzytajcie a kto może niech pomoże akcja szeroka bo trzeba zebrac bardzo duzo poeniążków na leczenie i trzeba to zrobic szybko . Ja dolozylam cegielkę bo nie obcy mi los cierpiących dzieci, Kto może niech udostępnia na fb wsród znajomych. http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4170 a tu jej historia https://www.facebook.com/OkoMarceliny/?fref=ts

2016-01-10 21:08

Nie martw sie zdarza sie tak nie tylko w twojej przychodni natomiast jesli nie widzisz innego zachowania u dziecka to mysle ze normalnie zadzqon i unow się na szzepienie A być może jak przyjedziesz z dzieckiem to lekarka zbada u nas tak jest jeśli ona coś zauważy to przełoży szczepienia A jeśli będzie ok to zaszczepić

2016-01-08 21:50

Ja się o tym bilansie na 9 miesięcy dowiedziałam jak mały miał 10 miesięcy, dy koleżanka mi opowiadała, że była z synkiem na bilansie (miesiąc młodszy od mojego synka). Oczy mi wyszły, bo nic nie wiedziałam, że jest coś takiego jak bilans w 9 miesiącu. Nawet pytałam o to na forum. Jeszcze mąż mi powiedział, że jego mama się dziwiła, że nie chodzę co 2 miesiące do kontroli z dzieckiem, bo ona tak chodziła. A mi w sumie głupio było iść zapytać się o jakąś pierdołę, co mnie niepokoiło. Gdy poszłam i mówiłam lekarzowi, że synek jest poniżej centyli ze wzrostem to mi lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować.. W wakacje zmieniłam lekarza i jak byłam do szczepienia na 13-14 miesięcy to mi pani dr kazała zrobić badania kontrolne, bo synek jest poniżej centyli... później miałam przyjść do kontroli po miesiącu i później znowu po miesiącu. Kolejna kontrola przy szczepieniu, które w sumie już powinno być, ale ja chorowałam, więc poczekam jeszcze kilka dni.

2015-12-26 23:49

to pewnie zalezy od przychodni, mi wpisali ołówkiem w ksiązeczkę że mam się zgłosić

2015-12-24 23:26

O U mnie bilans też był dopiero jak mała skończyła 2 lata. Wcześniej tylko wizyty szczepienne.

2015-12-15 22:33

Małgorzata a ja mysłałam że ten bilans na 9 miesiąc to obowiązkowy, a jednak nie wszedzie go robią :) Lenka ja też moge isc w kazdej chwili ale stać tam w kolejce to masakra, bo do tej mojej pediatry bardzo sie dużo rodziców zapisuje i czasami cieżko się dostać. a na bilans to na konkretną godzinę i mam pewnosc ze wejde :)