Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Hemoroidy

Data utworzenia : 2017-06-15 11:34 | Ostatni komentarz 2021-07-07 11:32

konto usunięte

6652 Odsłony
46 Komentarze

Niestety... Ten problem dotyka wielu z nas, chociaż wstydzimy się o tym mówić. To jednak przypadłość jak każda inna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czy pojawiły Wam się podczas ciąży? A może dopiero po porodzie siłami natury? Jak sobie z tym radzicie? Czy któraś miała styczność z proktologiem i usuwała żylaki? Dzielcie się i nie wstydźcie.

2017-07-14 18:05

Dziewczyny nawet ginekolog może określić czy jest zle z hemoroidami. Osobiście wyszło mi że nie mam już choc wiem że miałam na sto procent. Byłam u ginekologa to i o to zapytałam jednakże stwierdził że jeśli były problemy to on już nie widzi ich powiedział że to może też być wina tego że miałam zatwardzenia stolca i z racji że peklam dość mocno może być ze zarośnięte tkanki podrażnia stąd u mnie ból. Ja smarowalam maścia robiłam ciepłe prysznice może też mi minęło przez to że brałam zastrzyki antyzakrzepowe bo w połogu złapała mnie zakrzepica. Generalnie nie wstydzcie się dziewczyny wiem że to wstydliwy temat ale z autopsji wiem że lepiej sprawdzić u specjalisty choćby się miało że wstydu być czerwona niz zbagatelizowac problem. Badanie nic nie boli fakt nie jest przyjemne ale to działa na tej samej zasadzie co ginekolog tam też się rozbieracie... sama wcześniej miałam problemy ze wstydem nawet do ginekologa sie bałam chodzić ale wstyd schować trzeba do kieszeni i zadbać o zdrowie ono jest najważniejsze. Zdrowia się nie kupi a chyba lepiej najeść się wstydu niż potem żałować bo można sobie zaszkodzić. Nieleczone hemoroidy mogą powodować inne dolegliwości jak anemie i inne grozniejsze choroby.

2017-06-27 08:19

mi niestety hemoroidy pojawiły się podczas ciąży,dla mnie to bardzo krępująca dolegliwość wydaje mi sie ze u mnie powstały przez zaparcia I mało ruchu dlatego nie bagatelizuję zaparć juz wiecej stosuję na nie dicopeg 10g, który zmiękcza stolec i ułatwia wypróżnienie niestety troche za pozno zaczęłam go stosowac gdybym wiedziała ze jest tak skuteczny to kupiłabym go wcześniej

2017-06-21 15:52

Gabi nie strasz... A co stosujecie żeby załagodzić? I czy któraś z Was była na konsultacji u proktologa?

2017-06-21 08:54

Ja również w ciąży mam hemoroidy ,chociaż w tej mniej mi dokuczają;) pamiętam że po pierwszej ciąży jeszcze długo miałam problemy z hemoroidami a pewnego dnia to mnie dosłownie krew zalała przy wypróżnianiu ale później już było coraz łagodniej.

2017-06-21 08:44

U mnie niestety pojawiły się w ciąży. I tak jak Michalina wstydzę się iść do lekarza więc jak bardzo doskwierają smaruje maścia. Mojej kuzynce natomiast wyszły w czasie porodu naturalnego. Ale oba tak jak ja do lekarza nie idzie a jak coś się dzieje smaruje maścia.

2017-06-20 13:02

Ja mam...pojawily sie w ciazy. Po porodzie nieco sie poprawilo, ale nadal jest nieprzyjemnie. Jak mi bardzo doskwieraja to smaruje mascia... to na razietyle. Myslalam o wizycie u lekarza ale jakos ciagle to odwlekam. Chyba troche sie wstydze...