Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wizyta u audiologa

Data utworzenia : 2013-05-11 17:58 | Ostatni komentarz 2014-02-21 00:04

konto usunięte

4286 Odsłony
9 Komentarze

Witam, mam pytanie odnośnie wizyty u audiologa kilkumiesięcznego dziecka. Jak było u Was? Gdyż my na taką wizytę pojechaliśmy już drugi raz i badanie nie udało się. Za pierwszym razem badanie odbywało się, podczas gdy ja karmiłam, żeby mały nie ruszał główką, ale był po przeziębieniu i podobno dlatego badanie nie wyszło. Niedawno byliśmy drugi raz i moim zdaniem mały i tak ładnie "wysiedział" dłuższą chwilę, ale podobno znowu się wiercił, bo to trzeba dłużej być w bezruchu i wskaźnik wariował, więc znowu badanie nie wyszło. Pani badająca powiedziała, że najlepiej by był, jakby dziecko spało - co jest mało prawdopodobne, gdyż zazwyczaj po wyjściu z auta się budzi lub w poczekalni czy kiedy pani doktor czyści mu uszka do badania. Teraz czeka nas trzecia wizyta, a mały może będzie jeszcze ząbkował - pytanie czy warto znów jechać czy poczekać, aż mały będzie starszy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

2013-05-11 23:13

Badanie podczas karmienia piersią nie wyszło ponieważ dziecko przełykając pokarm powodowało hałas, który wykrywał aparat do badania słuchu. A mam pytanie czy badanie nie wychodzi na obydwa uszka? A jak zrobi Pani test w domu polegający na włączeniu piosenki, jakiejś melodii z boku główki dziecko reaguje na dźwięki (odwraca główkę w stronę muzyki)? Jako położna doradzam, żeby pójść na kolejne badanie. Wszystko też zależy czy dziecko w domowych warunkach reaguje na dźwięki czy nie.