Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

bobath a vojta

Data utworzenia : 2017-01-10 22:40 | Ostatni komentarz 2017-01-16 17:27

TinaC

3776 Odsłony
14 Komentarze

z synem dostaliśmy skierowanie na rehabilitację - diagnoza obniżone napięcie mięśniowe. niestety pani doktor nie wskazała metody rehabilitacji i mam to uzupełnić, moje pytanie kiedy stosuje się bobath a kiedy vojtę? na wizytę musimy poczekać, więc może tu znajdę odpowiedź na moje pytanie. dodatkowo, która metoda przynosi szybsze czy lepsze efekty w przypadku ONP?

2017-01-16 17:27

Moona24 mi się własnie wydaje że tutaj o kasę chodziło,że już mnie naciągali. Kiedy byliśmy na kontroli u lekarza (wtedy własnie moje dziecko miało 15 mcy) powiedziałam,czy ta rehabilitacja jest nadal konieczna,że syn raczkuje,wstaje,wychodził na łóżko itd i nawet jej filmiki pokazałam jak stawia stopy, jak sobie radzi.Dodałam,że bardzo źle znosi tą rehabilitację-źle spał,a wręcz w ogóle nie mógł spać nocami.Im był większy tym było gorzej.Rehabilitantka sugerowała jakieś badania (odnośnie dotyku,oczywiście u nich płatne). Z doświadczenia powiem,oczywiście w sprawie vojty,jeśli komuś się zdarzy że dziecko ładnie raczkuje to warto już pytać czy dalsza rehabilitacja ma sens.Kiedy dziecko ładnie,poprawnie raczkuje to znaczy że ma naprzemienność i chodzic też kiedyś będzie,wczesniej czy później.

2017-01-16 16:59

Kokoszka pewnie tak . Strasznie długo chodziliście na rehabilitację , my chodziliśmy gdzieś do 8 miesiąca, a może nawet ciut wcześniej . Kokoszka chodziliście bo.........'' rehabilitacja nie zaszkodzi '' tak mi powiedziała neurolog ..... Jak mi tak powiedziała , przestałam chodzić , ale wcześniej oczywiście powiedziała ,że z córką wszystko w porządku i jest wszystko ładnie wyrównane .... '' ale można chodzić na rehabilitację , bo rehabilitacja nie zaszkodzi ''. A jeszcze każda godzina rehabilitacji płatna , bo na NFZ u nas nie ma.

2017-01-16 13:25

Moona24 nam dokładnie tak samo powiedziała.Oni to już chyba mają wyuczone na pamięć. U nas było tak że syn zacząl raczkować na 10 mcy a rehabilitacje skończyliśmy na 15,czemu sama nie wiem bo skoro raczkował to naprzemienność miał.Teraz z perspektywy czasu zastanawiam się dlaczego ja nie zakończyłam tej rehabilitacji właśnie w tym momencie.A dziecko niepotrzebnie się męczyło.

2017-01-16 11:09

Mój syn miał wzmożone napięcie mięśniowe. Dr powiedziała że niewielkie i sam sobie by poradził z nim, jednak skoro widzi to jako lekarz musi dać zlecenie rehab i co?! Dała zalecenia, żeby była to vojta, ja się nie zgodziłam zapisałam synka na bobath. Metoda vojty jest bolesna dla dziecka, bobath opiera się na prawidłowej pielęgnacji dziecka. Polecam bobatha

2017-01-15 17:12

Kokoszka dokładnie nie wiadomo czy dziecko to boli czy nie , a ono nie powie .Ja tylko napisałam co mi powiedziała rehabilitantka , może ona tak mówiła abym się nie martwiła , że moje dziecko tak bardzo się drze . Moja córka chodziła na rehabilitacje do raczkowania, ale zmienialiśmy metodę Vojty na Bobath .

2017-01-15 08:56

Moona24 nam rehabilitantka to samo mówiła,ale kiedyś spotkałam świetną panią doktor i ona stwierdziła,że do końca to nie wiadomo czy faktycznie ich to nie boli i że od vojty pomału się odchodzi. Mnie też to zastanawia bo jak moje dziecko się wyrywało podczas ćwiczeń i fizjoterapeutka go tak strasznie naciskała np kciukiem na pięcie to aż skóra bielała w około . Co do skuteczności obu metod to zależy od stopnia napięcia. Dziewczyna z córką (mniej więcej w tym wieku co moje dziecko), która zaczęła równocześnie z nami rehabilitacje (my voja wmn, ona bobath onm) skończyła dużo wcześniej niż my.Dobre kilka miesięcy. I to zdecydowanie lekarz powinien określić rodzaj rehabilitacji.Zdecydowanie!

2017-01-11 16:54

Tina dobrze ze idziesz do lekarza, żeby uzupełnił skierowanie. To on powinien wskazać metodę rehabilitacji. Jednak obie metody są stosowane zarówno przy ONM jak i WNM. Metoda Bobath jest łagodniejsza niż metoda Vojty co nie oznacza że jest mniej skuteczna.

2017-01-11 14:11

Zamarancza , zgadza się rehabilitacja metodą Vojty jest nie przyjemna , a dzieci okropnie płaczą ale to tylko dla tego , że muszą robić to co im się nie podoba . Tak mi rehabilitantka mówiła np . dziecko jest przyzwyczajone trzymać głowę w prawo , ona przytrzymuje główkę aby dziecko nie mogło przekręcić i jest krzyk i tak też jest z innymi ćwiczeniami . Tina dobrze ,że pani doktor uzupełni ci skierowanie .