Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1055 Wątki)

Badanie wzroku

Data utworzenia : 2013-05-09 22:49 | Ostatni komentarz 2024-07-06 09:47

Patrycja.Pawlak

3750 Odsłony
19 Komentarze

Jutro przed nami badanie wzroku u mojego 4 miesięcznego brzdąca... W Koszalińskiej poliklinice . Nie ma tu niestety typowych badań dla niemowląt . Czy dobrze robię ? Czy lepiej było by badanie powtórzyć na sprzęcie , który posiada " Instytut Matki i Dziecka " w oddziale szpitalnym ? Nie wiem czy mogę w pełni zaufać okuliście , który zajmuje się dorosłymi i dziećmi dużymi , aczkolwiek ktoś powie okulista to okulista ale nie wiem czy słusznie postąpiłam . Czy nie powinnam odmówić wizyty i umówić malucha w IMiD ? Wogóle czy to badanie u niemowlaków jest obowiązkowe ? Jedni mówią tak inni , że nie . I kogo słuchać , co robić ? Ponoć powinno się badanie u 2 miesięcznych maluchów wykonywać już . Prawda to ? Wie ktoś ?

2013-09-21 22:16

Patrycja, na pewno jesteś już dawno po wizycie u okulisty, ale gdyby konieczne były następne wizyty, to w Koszalinie jest pani okulistka, która zajmuje się małymi dziećmi, w tym wcześniakami. Przyjmuje na Chałubińskiego, pani Ewa Ochocka.

2013-05-10 11:28

Myślę, że powinnaś skontaktować się z położną, albo pediatrą i tam się dowiedzieć. Poza tym każdy robi jak uważa. Moja mała ma 6msc i nie idziemy na badanie wzroku, stojąc z babcią przy oknie potrafi rozpoznać mnie stojącą na dole przy balkonie :) a więc nie uważam aby w tej chwili była taka potrzeba, a oboje z mężem mamy wady wzroku. Położna mi powiedziała że najlepiej jeżeli coś powoduje, że mała się uśmiecha oddalić to o kilka metrów i zobaczyć reakcje. :) A nawiasem to tu znajdziesz więcej odpowiedzi http://lovi.pl/pl/forum/11/469/1

2013-05-10 10:28

Mój synek przechodził okulistyczne badanie gdy miał prawie 4 miesiące ale u nas było ono zalecone ze względu na zatkane kanaliki łzowe, badanie przechodziliśmy w szpitalu dziecięcym więc nie pomogę w dylemacie odnośne wyboru placówki. Zanim trafiliśmy do lekarza to stosowaliśmy masaże kącika oka i kanaliki się odetkały, jednak kontrolnie pojechaliśmy na wizytę. Badanie polegało na wkropieniu kropelek, odczekaniu 20 min i później pani doktor badała dno oka dwoma aparatami, niczego nie wkładała do oka tylko maluch musiał patrzeć w punkt na urządzeniu (mąż trzymał synka na swoich kolanach). O tym że badanie wykonuje się u 2 miesięcznego malucha to nie słyszałam. Wiem tylko że badanie okulistyczne wykonuje się u wcześniaków (jak i cały szereg innych badań). Trzymam kciuki za pozytywne wyniki badań.