Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Pieprzyki, brodawki, kurzajki u dzieci

Data utworzenia : 2013-04-28 10:58 | Ostatni komentarz 2013-11-27 07:10

Iwona

6220 Odsłony
9 Komentarze

Kiedy wybrać się do lekarza z pieprzykami u dzieci? Jak porodzić sobie z kurzajkami u maluchów? Na co zwrócić szczególną uwagę?

2013-11-27 07:10

Na kurzajki stosuję http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty/scholl-spray-do-usuwania-kurzajek-brodawek-80-ml-16687.html poza tym wszystkie preparaty Scholla są godne polecenia. Mój mąż stosuje dezodorant do butów tej firmy.

2013-11-14 14:04

Tu fragment mojej ręki i tak wygląda większość mojego ciała, odstających pieprzyków mam dwa na twarzy i dekoldzie.Podobno pieprzyki mogą pojawić się w każdym wieku, tak więc jeśli nie pojawiły się teraz u mojej córeczki to nie wykluczam, że kiedyś nie będzie ich posiadaczką.

2013-11-13 19:50

Julka miała jednego chyba od urodzenia.A ok roku chyba zauważyłam dwa następne

2013-11-13 16:29

ja też mam trochę pieprzyków, moja córeczka na razie ich nie ma na pewno w jakim wieku mogą pojawić się pierwsze pieprzyki ?

2013-11-13 08:48

Ja też mam strasznie dużo pieprzyków,miałam dwa które podrażniałam.Jeden pod pachą drugi na twarzy. I musiałam je usuwać-zabieg 10 min pod miejscowym znieczuleniem. Mam nadzieję ,że córka odziedziczyła typ skóry po tacie i nie będzie miała problemów z pieprzykami i znamionami. Naprawdę,bo to czasem uciążliwe.

2013-11-12 21:16

Pieprzyki są w naszej rodzinie żniwa. Ja mam ich bardzo dużo i moje rodzeństwo również i nieraz słyszeliśmy określenie ze jesteśmy poprostu po.pi.ep.rz.eni - przepraszam za zwrot, ale tak dosłownie byliśmy i jesteśmy określani. Ja juz przywykłam i sama czasami tak o sobie mowie. Amelka jak narazie nie ma pieprzykiw. Jeżeli chodzi o ich usuniecie to trzeba zabiegowo, ja nawet nie zaczynam ze swoimi bo by byli za dużo zabiegów. Najgorsze są te odstające. Na nie trzeba uważać, żeby nie zachaczyć. No i nie wolno opalać tego za bardzo.

2013-06-29 16:44

Dariolka mojej córeczce na kurzajkę te domowe sposoby jednak nie pomagały.Ja nigdy nie miałam kurzajki ,ale niestety moja czteroletnia córeczka zaraziła się wirusem prawdopodobnie na basenie i zrobiła jej się dość duża kurzajka na dużym palcu u stopy.Próbowałam wszystkiego nawet wyczytałam gdzieś ,że mleczko z mlecza pomaga niestety nic.W końcu poszłam do pediatry ,który przepisał mi preparat do smarowania jak dobrze pamiętam to nazywał się verrumal powiedział,że powinno to pomóc jak nie to skieruje nas na zabieg.Pieroństwo faktycznie drogie bo ponad 40 zł opakowanie podobne do lakieru do paznokci,ale posmarowałam może z 5 razy i kurzajka w całości odpadła tak,że ja jestem bardzo zadowolona z efektu teraz już na paluszku nawet nie ma śladu po kurzajce:)

2013-06-29 09:58

Co roku w wakacje organizowana jest akcja badaj znamiona i pieprzyki.Jest to bezpłatne badanie. Także jeśli u Waszych dzieci pojawiły się podejrzane pieprzyki lub znamiona to warto je zbadać.Zresztą samemu można się zgłosić. Ja sam od chyba 3 lat się badałam.Niestety w tym roku w moim mieście nie będą przeprowadzane badania:( a szkoda:( http://www.euromelanoma.org/poland/home-1