Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Słońce

Data utworzenia : 2013-04-18 17:55 | Ostatni komentarz 2013-07-19 13:06

Demotywacja

3934 Odsłony
11 Komentarze

Kochane mamy, jak wasze pociechy reagują na słońce? Czy może "chowacie" maluchy przed promieniami? Kiedy już słońce zajrzało do nas zauważyłam, że wiele mam chroni dzieci przed słońcem - okrywają wózki pieluszkami, kocykami - byleby tylko dziecko nie miało z nim kontaktu. Co o tym myślicie?

2013-04-21 21:43

moja córeczka właśnie skończła 5 miesięcy i do tej pory oprócz zwykłego kremu bambino( kupiony głównie żeby chronił przed mrozem i wiatrem) nic specjalnego nie stowałyśmy, chociaż właśnie się zastanawiam czy krem takiemu dziecku jest potrzebny. My ne unikamy słoneczka niczym nie osłaniam córci przed słońcem. Ale moja położna zawsze mówiła im mniej kosmetyków tym lepiej skóra dzecka też musi oddychać :)

2013-04-21 21:25

Z tego co czytałam dziecko do 6 miesiąca nie powinno mieć bezpośredniego kontaktu ze słońcem, dlatego większość kremów z filtrem jest z przeznaczeniem dla dzieci powyżej 6 miesiąca. Naturalną ochroną dla noworodka jest właśnie chowanie go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem to wszystko zależy jakie słońce, znaczy się jaka pora roku, która godzina i jakie duże dziecko. Latem spacery z małymi dziećmi najlepiej planować poza godzinami 11-15 jeśli jest ostre słońce. W ubiegłym roku, w okresie letnim praktycznie zawsze osłaniałam malucha, chyba że słoneczko nie było ostre i było popołudnie. Obecnie mój maluch jest biegającym pędziwiatrem i z całą pewnością będzie trudniej ale teraz ochroną będzie odpowiednia czapeczka, no i w samo południe na pewno nie będę planowała spacerów, a zabawa na podwórku to raczej w cieniu, dzieci raczej nie powinny się opalać;).

2013-04-18 18:17

Osobiście pierwsze co zrobiłam to poleciałam do rossmann'a i kupiłam dobry krem z filtrem, gdy tylko malutka zasypia odsłaniam na jakiś czas gondolę, aby nałapała słoneczka. :)