Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

splot naczyniówkowy

Data utworzenia : 2016-01-05 10:09 | Ostatni komentarz 2016-01-06 14:18

angel8130

2122 Odsłony
2 Komentarze

Może któraś z Was miała podobny problem co ja.Otóż na badaniu prenatalnym w 20 tyg. pan doktor wykrył u mojego dzidziusia splot naczyniówkowy i torbiele do 4 mm w główce.Jestem przerażona. A mój lekarz prowadzący pociesza mnie,że to nic takiego! Proszę o jakieś informacje na ten temat.

2016-01-06 14:18

Bardzo dziękuję za wytłumaczenie i uspokojenie mnie.Niestety mój lekarz potrafił tylko mnie przerazić.

2016-01-05 20:39

Dobry wieczór. Proszę nie być przerażoną, splot naczyniówkowy czyli macierz to nic innego jak miejsce tworzenia i wzrostu naczyń mózgowych oraz twór odpowiedzialny za tworzenie płynu mózgowo-rdzeniowego. Jest normą. U płodów i dzieci urodzonych przedwcześnie jest to miejsce z którego powstaje unaczynienie mózgowia. Dopóki nie dojdzie do uszkodzenia tego splotu przez np. czynniki zewnętrzne po porodzie przedwczesnym wszystko jest pod kontrolą. Jeżeli dziecko urodzi się w terminie nie obserwujemy krwawień. U wcześniaków czasem dochodzi do krwawienia do splotu. Jest to spowodowane niedojrzałością. Może się zdarzyć ale nie musi. Dopiero po urodzeniu można ocenić stan splotu w badaniu usg przezciemiączkowym. W 20 tyg życia płodowego jest to jedynie informacja, że splot ten widać. To norma. Dopiero po urodzeniu, w zależności od tygodnia ciąży, w którym dziecko się urodzi, można określić granice między fizjologią a patologią. Proszę się nie martwić, dbać o siebie,, przyjmować DHA i czekać na poród w terminie. Gdyby w następnym badaniu był jakiś problem, proszę napisać, odpowiem i wytłumaczę. Pozdrawiam.