Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

oparzenie na stópce

Data utworzenia : 2015-11-13 08:16 | Ostatni komentarz 2015-11-15 15:21

basiadzw

1642 Odsłony
10 Komentarze

Kochane mamy, poradzcie mi. Synek nogą zachaczył o miske z gorącą zupą. oczywiście poleciało mu na stope. Na szczeście na górną ćzęść wiec chodzić moze. Wczoraj zauwayzłam jakies czarne coś pod skórą wieć chciałam mu to wyciagnąć. oczywiście prędzej przy ściąganiu zachaczył drugą nogą i przebił sobie tego bombla. Dzisiaj ma czerwoną plame. tego czarnego nie ma juz bo wyciagnełam . i moje pytanie. czym to potem smarować jak juz sie skóra zasuszy mu tam , żeby nie została czerwona blizna.

2015-11-13 10:33

Ze mnie panikara ale poszła bym do lekarza. Pewniej bym się poczuła gdyby ktoś fachowym okiem to zbadał oraz przepisał maść która by przyspieszyła gojenie. Do tego czasu bym robiła opatrunki , na oparzenia nie polecam plastrów, mogą podrażnic skórę. Opatrunek musi być sterylny . Czytałam, kiedyś w poradniku typu mamo to ja , że gdy pojawi się bombel powinno iść się do lekarza.

2015-11-13 09:24

Basia troszeczkę zawiłe to opisałaś. Nie wiadomo jak duża jest ta zmiana po oparzeniu. Ile czasu mineło od zdarzenia? Może wrzuć zdjęcie. Jeżeli wytworzył się w miejscu oparzenia bąbel to oparzenie było mocniejsze, bo pierwszy stopień to zaczerwienienie, a drugi już bąbel. O zmianę trzeba dbać, bo łatwo może ulec zakażeniu taka pozbawiona naskórka skóra. Jest taka maść na oparzenia, którą można stosować u dzieci po skończonym drugim miesiącu - Argosulfan, ale potrzebna jest na nią recepta. Więc jak odczuwasz niepokój lepiej jednak przejść się do lekarza. Obejrzy, przepisze maść, którą zawsze będziesz miała na wypadek. Jeżeli nie chcesz iść do lekarza możesz spróbować smarować to zaczerwienienie Alantanem, bo taką skórkę trzeba natłuszczać. Są też takie opatrunki Granuflex, ale to kosztuje ( chyba 8 zł za taki plaster 10x10 cm, można przycinać) przy czym jak zmiana jest niewielka trudno powiedzieć jak się będzie trzymał. W kwestii blizny trudno powiedzieć. Zwykle skórka dzieci regeneruje się dobrze i raczej nawet powstanie bąbla nie powinno pozostawić blizny, jeżeli gojenie oparzenia przebiega prawidłowo. A to czarne mogło być zanieczyszczeniem i dobrze że się oddzieliło.