Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Orzechy i gluten dla 4 miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2015-10-25 20:25 | Ostatni komentarz 2015-10-26 12:31

nienormatywna

1688 Odsłony
11 Komentarze

No to Was chyba zaskoczę :D Dzwoni dzis moja kumpela (żona najlepszego przyjaciela mojego męża), która studiuje medycynę już na 6 roku i strasznie to lubi i zawsze częstuje mnie nowinkami itp. No więc dzwoni i pyta: czy Ty już wprowadziłaś Zosi do diety orzechy, gluten i krowią laktozę? Na co oczywiście mówię: coś ona ma dopiero 5 miesięcy a ja ciagle ją karmię piersią. Na co ona: to koniecznie wprowadź. Wczoraj miałam wykłady z alergologii i okazuje sie, że u dzieci które miały wprowadzone te składniki przed 6 miesiącem życia bardzo rzadko występują uczulenia na nie... No to pytam, ale nawet WHO mówi, żeby karmić tylko mlekiem matki do 6. No a ona, że to są najnowsze badania i żeby poszukać i poczytać samej coś na ten temat. No i się tak zastanawiam - słyszałyście coś o tym??? Czy to tylko dziwny wymysł jednego z nawiedzonych jej profesorów??

2015-10-26 12:31

Nienormatywna jakiś czas temu sama się nad tym zastanawiałam http://lovi.pl/pl/forum/8/4529 tam zamieściłam filmik z dzień dobry tvn gdzie mowa o maśle orzechowym. Ja postawiłam jedzenie samej orzechów i innych alergenów i w ten sposób mam nadzieje że trochę córce pomogłam;) W każdym razie jakiś tydzień temu jadłam wafelki ryżowe z masłem orzechowym takie bez soli i cukru :) i odrobinką ja poczęstowałam tyle że była to taka odrobinka że nie wiem czy organizm po takiej ilości by był w stanie źle zareagować.

2015-10-26 11:24

Mam znajomego u którego zdiagnozowano celiakię gdy skończył 22 lata. I przez lata się czuł świetnie a tu nagle musiał przejść na dietę BG bo parę miesięcy przed diagnozą zaczął się źle czuć. Ale celiakia jest chorobą genetyczną ,no i to jest nietolerancja glutenu a nie alergia to dwa inne pojęcia :) Bo z nietolerancji się nie wyrasta a z alergii tak.

2015-10-26 09:58

no ale fakt, gluten podaje się tak wcześnie, żeby dziecko nie miało alergii, inne składniki też, to z orzechami też jest taka zasada.. Ja gluten wprowadziłam, bo mi neonatolog kazała wcześnie, ale nie karmiłam piersią. Ja nie wierzyłam w ten gluten, że coś może pomóc w celiakii, bo to nie jest alergia.. Orzechy syn dostał dopiero ok roku. Chociaż w sumie nie trzymałam się tabeli z wprowadzaniem produktów, zazwyczaj było tak, że coś tam miałam mu podać i na szybkiego szukałam w internecie czy już mogę dać..

2015-10-26 09:11

Gluten rozumiem i podaję małemu, ale orzechy....... nie odważyłabym się takiemu maluszkowi podać. Pewnie chodzi też o to, że w tym wieku dzieci często są jeszcze karmione piersią.

2015-10-26 09:10

Od 4 miesiąc przy karmieniu piersią podawałam dziecku produkty z glutenem. Nie mamy uczulenie ale orzechów bym się bała tak małemu dziecku. Orzechy jadłam gdy k armilam piersią , dziecko miało 2 miesiące gdy się zapomniałam i zjadłam orzechy.

2015-10-26 00:35

No właśnie z tego co czytam to dlatego uczulaja bo za późno się je podaję. Tak jak pisze artan i dorfryt - im wcześniej tym mniejsze prawdopodobieństwo uczulenia... A laktoza ludzka niby w minimalnym stopniu różni się od ludzkiej ... Tak przynajmniej mówią... Hm mam masło orzechowe i znajomą dermatolog kilka domów dalej... może się odważę :-P ale dosłownie troszeczkę Wiara wiarą ale jakieś badania musiały być zrobione skoro sie zaleca.

2015-10-25 23:31

mi neonatolog kazała wprowadzać gluten, gdy zapytałam ją czy nie powinnam odczekać, bo mam celiakie a ona na to że jak wprowadzę dziecko nie będzie miało celiakii... ale jak dla mnie celiakia a alergia na gluten to jednak coś innego i do tej pory nie jest przekonana do tego glutenu jak i innych alergenów.. oczywiście daje dziecku, ale nie wierzę w to, że wprowadzony dany składnik tak wcześnie uchroni od czegoś...

2015-10-25 23:30

Czego oni ucza na tych studiach !! przecież orzechy to silny alergen i ciężko mogłoby być z takim maluszkiem akurat uczulonym na nie. Według mnie jak dziecko ma ta alergie na orzechy to bez różnicy czy jest to 4 miesiąc czy 18. Chociaż moja koleżanka rozszerza dietę od 3 miesiąca i jej dziecko w 5 już jadło wafelki orzechowe,czekoladowe i jakie tylko są :D a po za tym orzechy są ciężkostrawne więc współczuje takiemu dzieciaczkowi rewolucji brzuszkowych..