Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Migdałki

Data utworzenia : 2013-03-22 20:00 | Ostatni komentarz 2015-02-14 23:50

konto usunięte

7026 Odsłony
27 Komentarze

W moim otoczeniu coraz częściej spotykam maluchy którym wycinane były migdałki. Słyszałam,że lepiej nie usuwać migdałków ponieważ chronią dziecko przed infekcjami,a nie powodują infekcji. Wyłapują wcześniej zarazki i je niszczą. Ale słyszałam też że są sytuacje kiedy konieczne jest ich usunięcie:kiedy dziecko cierpi na przewlekłe zapalenie migdałków,kiedy migdałek naciska na trąbkę słuchową,kiedy dziecko nie może swobodnie oddychać i połykać,a także gdy dziecko często w ciągu roku choruję na anginę,którą ciężko przechodzi. A co Wy o tym sądzicie??

2013-03-23 17:03

Gdy byłam mała miałąm bardzo częste anginy własnie przez migdałki. Moi rodzice rozważali ich usunięcie-jednak trafili na swietnego,starego lekarza który dał im przepis na zasuszające krople(nie pamietam czego były-chyba jodyna i coś jeszcze). Były robione na zamówinie w aptece-pamiętam że czarne i wprowadzało się je przez nos. Wszelkie problemy z migdałkami mineły jak ręka odjac-pamietam ze mama zakrapiała mi je 2 razy dziennie rano i wieczorem. Tak więc nie zawsze trzeba je usuwac

2013-03-23 16:42

Czasem przerośnięte migdałki, które powodują trudności w przełykaniu tylko się nacina, nie usuwa w całości. Ale jeśli w ciągu roku kilka razy dziecko choruje na anginę to migdałki powinno się usunąć. A jak się ma pecha to zdarza się, że migdałki odrastają i trzeba je usunąć jeszcze raz.

2013-03-22 20:11

Moim zdaniem jeśli migdałki są przerośnięte to może warto rozważyć ich usunięcie. Ponieważ przerośnięte migdałki zamiast chronić dziecko przed infekcjami same bardzo często ulegają zakażeniom przez co maluch często cierpi na anginę, zapalenie krtani czy gardła. Sam zabieg nie jest bolesny wykonuje się go w znieczuleniu a u dzieci zazwyczaj pod narkozą. Pierwsze dni po zabiegu nasze dziecko będzie obowiązywać dieta lekkostrawna aby nie podrażnić gojącej się ranki.