Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Pajączki, siniaki na nogach po ciąży

Data utworzenia : 2015-09-22 14:34 | Ostatni komentarz 2015-10-08 10:54

Euforia

7541 Odsłony
11 Komentarze

Hej dziewczyny. Nie moge znaleźć wyszukiwarki na mobilnym lovi:( więc rozpoczęłam nowy wątek. Przed ciążą i w trakcie moje nogi to był okaz zdrowia.. a teraz ? Po porodzie same pajączki, since itd... Moje nogi wyglądają tragicznie.. z czego to wynika? I jak z tym walczyć?

2015-10-08 10:54

Dzięki :) trochę przeraża mnie fakt, że musiałabym jakieś leki łykać. Dość się w dzieciństwie tabletek najadłam i teraz coś biorę, jak już naprawdę umieram. Ale z drugiej strony mam w rodzinie parę osób, które mają problemy z żylakami i żyłami i jak opowiadają o swoim leczeniu, to mam ciarki na plecach. Muszę poszukać jakichś ziółek czy innych miodzików, które wzmacniają naczynia krwionośne.

2015-10-07 16:32

Riki, bezpieczne podczas karmienia piersią są preparaty zawierające rutynę, escynę ( wyciąg z kasztanowca). Są też preparaty zawierające heparynę (Lioton), które ne są wskazane w ciąży ale są dopuszalne w okresie karmienia piersią. Te popularne z diosminą (np. Detramax) niestety nie były badanie pod kątem przenikania do pokarmu kobiecego i dlatego nie są dla Ciebie wskazane ( mają kategorię C).

2015-10-07 11:58

Też mam niestety ten problem, z tym że kilka żylaków mam na nogach jeszcze z czasów panieńskich. U mnie ważną rolę odgrywają predyspozycje genetyczne, bo moja babcia ma ogromne żylaki na całym ciele. Próbuje się zebrać w sobie i iść do jakiegoś naczyniowca, ale tak obrzydło mi się latanie po lekarzach, że pewnie zbyt szybko do niego nie dotrę. Orientujecie się jakie preparaty można zażywać przy karmieniu piersią?

2015-10-05 17:52

Ewa ba pajączki to najlepszy rutozyt jakiś brać i witaminę C bo to są popękane naczynka wiem ze są zabiegi bo moja mama na twarz robiła i zmniejszyły się

2015-09-23 22:32

No to Ewa niestety taka uroda, i pozstają wymienione przez Nas wyżej sposoby by zapobiegać nowym pajączkom. A gdybyś chciała ich się trwałe pozbyć pozostaje laser.

2015-09-23 14:41

Robiłam morfologie i badania wyszły ok.. więc z krwi nic nie wynikło

2015-09-23 09:29

organizm kobiety słabnie w czasie ciąży, wiemy o tym doskonale: zęby, włosy, paznokcie, skóra jak papier, sucha i bez wyrazu, podobnie ma się to do pajączków, u mnie pojawiło się ich trochę na nogach... maść z kasztanowca do tego tabletki z apteki

2015-09-23 09:18

Zrobienie morfologii to też jest dobry pomysł, choć moim zdaniem z opisu Ewy małopłytkowość jest mało prawdopodobna. Ja mam zawsze dobre płytki a siniaczę się bardzo łatwo. Pajączki zaś nie są objawem niskich płytek. Przy małopłytkowości oprócz siniaków są też krwawienie np. ze śluzówek. Natomiast w przypadku zaburzeń krzepnięcia (tak z grubsza) raczej obserwuje się krwawienie mniejsze czy wieksze, też śluzówkowe.