Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Czy to alergia na kota?

Data utworzenia : 2015-09-17 10:53 | Ostatni komentarz 2015-09-25 19:32

DorFryt

2558 Odsłony
28 Komentarze

Od niedzieli mamy małego kotka, nie siedzi on w domu, tzn na noc przynoszę go na kletkę schodową. Wczoraj jednak wszedł do domu między nogami, ale chwilę później wygoniłam go. To było już późno, małego usypiałam i do tej pory było ok. miał mały katarek, tzn resztki, bo męczyło go prawie tydzień, ale poza tym nic mu się nie działo. Dziś wstał z płaczem, z zalepionym lewym oczkiem. Ropa mu się cały czas pojawia, ma strasznie opuchnięte oko. Zakropiłam mu solą fizjologiczną i teraz zasnął. I tu moje pytanie, czy to może być reakcja na kota? Taka w sumie opóźniona, bo kot już jest z nami kilka dni.. I dziwnym trafem ja kładąc się spać miałam tak zatkany nos, że nie mogłam oddychać a teraz leje mi się z nosa.

2015-09-17 19:47

Z tego co się orientuję to testy alergiczne można zrobić już od roku... Czyli 12 miesiąca :-) lekarz pierwszego kontaktu pewnie wie dokładnie i ewentualnie wypisze skierowanie.

2015-09-17 12:35

Na Bartusia chyba za wcześnie na robienie testów na alergie, bo ma 13 miesięcy dopiero. A ja faktycznie miałam w dzieciństwie robione takie testy i wyszło mi uczulenie na sierść kota, ale zawsze się zmiałam z tego, bo mieszkam na wsi i kot to norma u nas, miałam z nim od dziecka kontakt i nie zauważyłam objawów... dopiero teraz. Jak przeprowadziłam się, i mam kota, niby nie w domu... ale wcześniej kot nie miał wstępu do domu i może na świeżym powietrzu nie miałam takiej styczności z alergenem. A do lekarza muszę się udać, za chwilę pójdę do sąsiada, by mnie zawiózł- brak samochodu, mąż w delegacji, hmm... nawet nie mamy tu karty założonej... mam nadzieję, że nas przyjmą...

2015-09-17 12:11

Z Twego opisu faktycznie wyglada na objawy alergii, właśnie jak pisze Miśka na sierść kota. I to jak widać z bardzo uciążliwymi dla Ciebie i synka objawami. Aby być tego na 100% pewnym musicie pozbyć się kotka i jak objawy ustąpią będziesz miała odpowiedź. Nie ponawiałabym wówczas próby ponownego zamieszkania z tym zwierzaczkiem. A do lekarza lepiej się przejść, bo może na oczka trzeba zastosować kropelki na receptę.

2015-09-17 11:41

cześć, sama mam uczulenie na kota, biorę leci i jakoś tak wytrzymuję, w miarę bez objawów. musisz koniecznie udać się do lekarza z dzieckiem, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. prawdopodobnie to uczulenie na sierść kociaka i albo zrezygnujesz z posiadania kota albo wcześniej zrobisz test na alergię... bez tego się nie obejdzie