Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Żyłka w oku

Data utworzenia : 2015-09-14 22:27 | Ostatni komentarz 2015-10-05 19:10

marta220889

1682 Odsłony
8 Komentarze

Hej dziewczyny po raz kolejny potrzebuje waszej pomocy. Synkowi dzisiaj pękła żyłka w oczku ma strasznie czerwone białko. Nie wiem jak to się stało, bo ani się nie uderzył ani nic. Do tego podczas kąpieli zauważyłam że również mu pękła na zgięciu rączki tam jak pobierają krew. Ma wielkiego siniaka. Nie wiem zbieg okoliczności czy coś poważniejszego jak myślicie?

2015-10-05 19:10

Dobry wieczór. Po przeczytaniu Pani listu, pomyślałam, że żyłka w oczku pęknięta, to nic takiego. Może się zdarzyć przy płaczu, kaszlu czy oddawaniu stolca. Zdarza się. Martwi mnie jednak koincydencja pękniętego naczynka w oku i w okolicy zgięcia łokciowego rączki w tym samym czasie. Oczywiście zdarzają się zbiegi okoliczności ale po wykluczeniu patologii. Proszę zgłosić się do pediatry. Sugerowałabym wykonanie badań: układ krzepnięcia, morfologia krwi ewentualnie, po konsultacji z pediatrą bardziej zaawansowane badania określające czynniki krzepnięcia. Pozdrawiam.

2015-09-15 20:48

Może wyglądać groźnie wyobrażam sobie a może nie fortunnie się synek zadrapal tak było u nas wyglądało to źle ale zeszło oo paru dniach ok tyg też panikowałam do lekarza bo miała miała wtedy 2mc Jeśli masz jednak podejrzenie ze może to być coś innego to lepiej skonsultować się z lekarzem. Zdrówka życzę :-)

2015-09-15 16:18

Ja na wszelki wypadek skontaktowałabym się z lekarzem. Może się okazać, że to nic niegroźnego. Brakuje mi najważniejsze informacji ile ma maluszek?

2015-09-15 10:18

Mojemu synkowi też zdarzyło się że żyłka pękła mu w oczku, później mieliśmy gorszy problem bo mały dostał alergicznego zapalenia spojówek.

2015-09-15 08:34

Wszystko zalezy w jakim wieku jest dziecko. Po porodzie czerwone naczynka w oczku to nic strasznego. Samo przejdzie. Tak samo z raczka. Cialo.przystosowuje sie do otoczenia. Ale gdyby nie.przechodzilo przez dluzszy czas lepiej dla pewnosci i spokoju zapytac lekarza.

2015-09-15 00:04

Marta, myślę, że w ciągu 10 - 14 dni powinno się wchłonąć :)Mój synek też miał coś podobnego, tylko, że po porodzie i po jakichś 2 tygodniach wszystko pięknie się wchłonęło.

2015-09-14 23:44

zrób morfologię i skontaktuj się z lekarzem :) Zawsze warto sprawdzić ale wydaje mi sie że to nic niepokojacego

2015-09-14 23:10

Marta na pierwszy rzut oka :-) wydaje mi się, że raczej jest to zbieg okoliczności. Możliwe, że od płaczu przy pobieraniu wzrosło ciśnienie i naczyńko pękło, a mogłaś też nie zauważyć jak sobie potarł oczko i tyle. A tam gdzie kłuto do wyników krew wylała się naturalnie z naczynia i stąd siniak. Krew, która wylała się w oczku wchłonie się. Jak chcesz możesz podawać uszczelniająco rutinoscorbin przez parę dni, ale i bez tego wylew zniknie. Natomiast gdybyś zauważyła więcej siniaków na ciele np. jutro to sprawdź na wynikach (bo pewnie morfologię synkowi robiono) jaka jest liczba płytek (PLT). Domyślam się że z wynikami będziesz u lekarza to on dodatkowo oceni oczko czy nie potrzebuje obejrzenia przez okulistę na specjalnym sprzęcie. pzdr