Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Niedrożność kanalików łzowych

Data utworzenia : 2015-08-21 14:04 | Ostatni komentarz 2015-09-04 21:54

Barbara.Welna

1705 Odsłony
5 Komentarze

Synek od urodzenia ma problem prawym oczkiem. Przy niemal każdej infekcji, oraz zwykłym zatarciu brudną rączką oko zaczyna ropieć. Przeleczaliśmy sie biodacyną, gentamycyną chibroxinem w kropelkach niestety to ciągle nawraca. Bardzo żałuje że nikt nie podpowiedział mi żeby udać się z małym na zabieg udrażniania kanalika jak był noworodkiem, taki zabieg wykonuje sie wówczas wyłącznie przy użyciu znieczulenia miejscowego. Teraz kiedy synek ma 14 mies zabieg musialby być wykonany w znieczuleniu ogólnym. Nie chcę "usypiać" dziecka z tak "błahego?" powodu... wolałabym tego uniknąć, zwłaszcza że synek miał stwierdzony NOP, szczepimy sie indywidualnie w poradni szczepień, jest wiec bardzo w plecy ze szczepieniami, boje się zarówno wizyty w szpitalu jak i reakcji na środek znieczulający. Jak sobie poradzić z niedrożnym kanalikiem, i czy kanalik faktycznie jest niedrożny skoro dziecko płacze łzami? Czy taką niedrożność u 14 mies dziecka można usunąć masażem?

2015-09-04 21:54

U nas problem skończył się jak syn miał ok.5 miesięcy.Najpierw leczyła nam to źle i nie skutecznie pediatra.Potem poszliśmy do okulisty i pokazała nam jak masować kanaliki.Zapisałe też jakieś kropelki(nie pamiętam już jakie).Mały płakał przy masowaniu,ale pomogło.

2015-08-25 11:20

Córce oczko ropiało. Dostaliśmy krople od pediatry, nie pomogły, potem inne, też nie pomogły. Poszliśmy do okulisty dostaliśmy mocniejsze krople. Lekarka pokazała nam jak masować okolice noska. Pomogło. Od tamtego momentu nie mamy takich problemów. Najlepiej odwiedzić okulistę. Przed zabiegiem bym jednak skonsultowała się jeszcze przynajmniej z jednym by mieć porównanie przynajmniej dwóch okulistów.

2015-08-25 10:31

Dzień dobry. Trudno mi się wypowiadać co do informacji o udrażnianiu w okresie po porodzie. Faktycznie wtedy jest to prostsze ale nie zawsze od razu zapada taka decyzja. Natomiast w obecnej sytuacji trzeba podporządkować się decyzji okulisty. Fakt, że dziecko płacze łzami jest absolutna normą ale nie o to chodzi. W oku płyn krąży, gruczoły wytwarzają a przez kanalik odpływa. Jeżeli jest niedrożny tworzy się jeziorko łzowe i łatwo ulega zakażeniu. Na przyszłość mogą być problemy. Rozumiem, że Pani się bardzo niepokoi o dziecko ale dobrze będzie może porozmawiać z innym okulistą i wybrać najlepsze wyjście. Pozdrawiam

2015-08-23 21:51

Tutaj kiedyś był poruszany kanalików łzowych https://m.youtube.com/playlist?list=PL00CB2AFC0BF7108B Osobiście uważam ze powinnaś poszukać dobrego okulisty na znanymlekarzu i skonsultować u niego synka. Z doświadczenia wiem ze diagnoza- diagnozie nie równa.

2015-08-21 14:19

poczytaj tu: http://lovi.pl/pl/forum/11/253/1, http://lovi.pl/pl/forum/9/3693/1, masaż jest wskazany, powoduje lepsze oczyszczanie myślę że działa jak rehabilitacja!