Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szczepienie a upały

Data utworzenia : 2015-08-11 14:54 | Ostatni komentarz 2015-08-15 21:47

ania88

13368 Odsłony
22 Komentarze

Mamy zaplanowane szczepienie (3 dawkę 5 w 1), ale zastanawiam się, czy w taką pogodę to jest dobry pomysł? Poprzednie szczepienia mały zniósł bardzo dobrze, nie było gorączki, raz był trochę ospały. Czy przy obecnych upałach szczepienie nie jest zbyt dużym obciążeniem dla małego organizmu? W domu mamy temperaturę 25/26 stopni, ale po dziecku nie widać przegrzania, przeważnie ma chłodne rączki i stópki.

2015-08-12 13:17

Pogoda nie ma wpływu na szczepienie nie ma żadnych przeciwwskazań. Wiadomo jednak że dzieci po szczepieniach są czasem marudne do tego dochodzi upał i dziecko jest umordowane.

2015-08-12 07:39

My mamy dzisiaj szczepienie. Druga dawka hexy Też pytałam o te upały.. i nie ma żadnych przeciwskazań..

2015-08-11 21:20

Słyszałam, że organizm dziecka skupia wszystkie siły na termoregulacji, dlatego zaczęłam się zastanawiać czy szczepionka to nie za duże obciążenie, ale może rzeczywiście to nie ma dużego wpływu.

2015-08-11 20:09

My jutro mamy też szczepienie już trzecią dawkę tyle że to z NFZ, zapytałem Pani która dzwoniłaumawiać się na wizytę czy właśnie panujące upały nie są jakimś problemem w tym przypadku, bo moja obawa była taka sama więc cieszę się żektoś poruszył ten temst... Więc odpowiedź Pani była taka że to nie ma nic wspólnego, dokładnie słowo w słowo jak napisała Artan :-) Także ja jestem spokojna a po szczepionce mogą wystąpić takie same objawy jak poprzednio. Na szczęście nie było u nas tak źle.

2015-08-11 15:56

Ja jutro idę z moją malutką na szczepienie i też się obawiam jej reakcji, szczególnie, że w domu temperatura sięga 30 stopni. U mnie w mieście nie w każdej przychodni szczepią dzieci (ze względu na upały), wiem to od położnej środowiskowej, ale w mojej szczepią. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle.

2015-08-11 15:14

Ani wysoka ani niska temperatura na dworze nie jest przeciwskazaniem do szczepień zdrowego dziecka. Pamiętać tylko trzeba jeżeli kupuje się samemu szczepionkę w aptece o jej właściwym przechowywaniu ( w lodówce) i transporcie w termoopakowaniu w drodze do przychodni.