Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szczepienie a upały

Data utworzenia : 2015-08-11 14:54 | Ostatni komentarz 2015-08-15 21:47

ania88

13369 Odsłony
22 Komentarze

Mamy zaplanowane szczepienie (3 dawkę 5 w 1), ale zastanawiam się, czy w taką pogodę to jest dobry pomysł? Poprzednie szczepienia mały zniósł bardzo dobrze, nie było gorączki, raz był trochę ospały. Czy przy obecnych upałach szczepienie nie jest zbyt dużym obciążeniem dla małego organizmu? W domu mamy temperaturę 25/26 stopni, ale po dziecku nie widać przegrzania, przeważnie ma chłodne rączki i stópki.

2015-08-15 21:47

Dobry wieczór. Producent nie podaje upału, jako przeciwwskazanie do szczepienia. Nie mniej jednak, przy dużych upałach dziecko i tak jest poirytowane a do tego nieprzyjemne odczucia po szczepieniu potęgują marudzenie. Faktycznie, obserwujemy po szczepieniu czasami wzrost ciepłoty ciała, czy zaczerwienienie w miejscu wkłucia. Przy wysokiej temperaturze na zewnątrz, trudno jest odprowadzić ciepło i dzieci źle to znoszą. Kiedyś przekładano szczepienia na czas upałów i nadal, część lekarzy tak robi. Myślę, że w Pani przypadku nie będzie złym pomysłem przełożenie szczepienia o tydzień czy 10 dni. Nawet, jeżeli będzie jakaś reakcja ze strony dziecka na szczepienie, to w przypadku neutralnej temperatury powietrza, łatwiej to zniesie. Pozdrawiam

2015-08-15 07:35

Klio to nie fart z taką gorączką na wyjeździe :-( Jeśli szczepienie powiązanie by było z trudnym ząbkowanie akurat w tym czasie i w dodatku z upalami to ryzyko duże powikłań że się obciąży dodatkowo mały organizm, to lepiej odłożyć. To Ewa nie życzę Ci ale jak wiadomo wszystko jeszcze przed nami, same oczywiście nie chcemy żeby dziecko miało gorączkę czy coś s tu z niewiadych przyczyn się przypaleta :-(

2015-08-14 23:32

Tez miałam dylemat, wypada nam szczepienie, a upały straszne. Skonsultowałam się z nasza pediatrą. Powiedziała, by absolutnie w upały nie szczepić, nic się nie stanie jak przełoży się wszytsko o tydzień, bądź dwa. dziecko dzieciątko przegrzane, zmęczone może znieść szczepienie gorzej, bo jest po prostu słabsze.

2015-08-14 21:35

Na wakacjach ? No to Wam się 'udały' wakacje.. to było jednodniowe ?

2015-08-14 20:58

Ja miałam styczność z pierwszą gorączką gdy mała miała 11ms i było to na wakacjach..dokładnie w pierwszy dzień.. Ja chyba nie zdecydowałabym się na szczepionkę w takie upały, dodatkowo moja córka ostatnio ząbkuje dość intensywnie co może również przejawiać się gorączką i nie wiedziałabym jak to rozgryźć, także wolę nie ryzykować. Poza tym z racji tego, że jest wcześniakiem nasz kalendarz szczepień jest w cały świat.

2015-08-14 20:25

Aga na szczęście jeszzcze nie :)

2015-08-14 20:24

Może to i boją się szczepic te mniejsze dzieciaczki bo my mamy już prawie 6mc tyle że nie wydaje mi się być to powodem. Tak jak mówiłem my już po i wszystko było dobrze może lekki stan podgoraczkowy był s pierwszej dobie wieczorem zapobiegawczo od razu podałam Pedicetamol jak i przy poprzednich zalecenie pediatry. Chyba że po prostu moje dziecko tak dobrze znosi szczepienie bo jest w zupełności normalnie czy wczoraj czy dzieś ale to już 3 doba... Ania jeśli Ciebie to uspokoji to rozumie twoją decyzję :-) Ewa a to jeszcze nie przechodziłas u małego gorączki?

2015-08-14 17:44

Ania jak masz widełki czasowe tak dogodne to pewnie, że można odczekać, ale ja nadal stoję na stanowisku, że upały nie są przeciwwskazaniem do szczepień i gdyby to teraz dotyczyło mojego dziecka poszłabym normalnie jak AmiAga na szczepienie.