Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Ibufen zawiesina od 3 miesiąca

Data utworzenia : 2015-07-29 19:44 | Ostatni komentarz 2015-08-01 20:43

konto usunięte

2514 Odsłony
22 Komentarze

Witajcie, chciałabym poruszyć wątek Ibufenu, który podobno jest od 3miesiaca zycia dziecka. Dlaczego pisze "podobno" ? Dzis mialam konsultacje z corka z lekarzem od chorób rzadkich. Zaczęłam z nim temat leków, które mogłabym podawać córce w razie jakiejkolwiek gorączki, aby dowiedzieć sie czy sklad leku nie przeszkodzi nam w leczeniu. Mianowicie: podałam nazwe Ibufenu jak powyżej i lekarz złapał sie za głowę mówiąc, ze w każdej postaci ibufen jest od 6 MIESIACA ZYCIA. Dodam, ze ten lek przeciwgoraczkowy jest tylko w Danii na receptę. Dlaczego na opakowaniu jest napisane od3msc życia? Skoro można go podawac od 6msc. Nie wiem jakie może mieć skutki uboczne ibufen u dzieci poniżej 6msc. Jednak wiem, że skutki uboczne mogą wystąpić. Dania i jej lekarze sa dla mnie nowa i ufniejsza kopalnią wiedzy. Gdy napotkam kolejnego newsa podziele się z wami. Calujemy:Marcys i Ania ♡♥♡

2015-07-29 21:26

Ania może co kraj to inne wytyczne ? Moze oni mają inne stężenie ibuprofenu ? Ja akurat nie ufam tym innym krajom na tyle,że sa lepsi od Polski (ponoć nasi lekarze są najlepsi mimo wszystko,tylko tam lepsza technika. Nasi kardiolodzy np. są bardzo chwaleni za granicą )

2015-07-29 20:47

Mi sie wydaje ze to wlasnie chodzi o to ze każde ministerstwo zdrowia ma inne zasady i wytyczne

2015-07-29 20:46

Artan wspomniany przez Ciebie paracetamol mozna tu kupic bez recepty. Wiekszosc lekow dla maluchow na recepte jest. Z jednej str to dobrze

2015-07-29 20:21

Według polskich wytycznych ibuprofen można podawać po skończonym 3 miesiącu. To stanowisko wynika z randomizowanych międzynarodowych badań. Czemu w Danii akurat jest to lek na receptę i dopiero od 6 miesiąca nie wiem. Na pewno jest to lek silniejszy od paracetamolu, w większym stopniu wpływa hamująco na granulocyty, czy miejscową produkcję cytokin i być może dlatego w Danii podchodzą do niego ostrożnie. Niemniej nie można z góry zakładać, że duńscy lekarze są mądrzejsi od naszych krajowych.

2015-07-29 20:16

Pamiętam że jak synek był malutki i miał gorączkę dostaliśmy paracetamol bo jest bezpieczny dla dzieci ale mój mały ma uczulenie więc dostaliśmy nurofen. Później synek miał rok jak był potrzebny nam taki lęk. Przydatna informacja . Jak widać nie należy ufać firmą farmaceutycznym do końca. Ciekawe czy farmaceutka w aptece by wiedziała

2015-07-29 20:06

Hm... Nie wiem co o tym myśleć, ale czy firma, koncern by tak ryzykowały? Podając na rynek lek którego używać nie można? Skutki uboczne są po każdym leku nawet po wit C...