Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Ibufen zawiesina od 3 miesiąca

Data utworzenia : 2015-07-29 19:44 | Ostatni komentarz 2015-08-01 20:43

konto usunięte

2515 Odsłony
22 Komentarze

Witajcie, chciałabym poruszyć wątek Ibufenu, który podobno jest od 3miesiaca zycia dziecka. Dlaczego pisze "podobno" ? Dzis mialam konsultacje z corka z lekarzem od chorób rzadkich. Zaczęłam z nim temat leków, które mogłabym podawać córce w razie jakiejkolwiek gorączki, aby dowiedzieć sie czy sklad leku nie przeszkodzi nam w leczeniu. Mianowicie: podałam nazwe Ibufenu jak powyżej i lekarz złapał sie za głowę mówiąc, ze w każdej postaci ibufen jest od 6 MIESIACA ZYCIA. Dodam, ze ten lek przeciwgoraczkowy jest tylko w Danii na receptę. Dlaczego na opakowaniu jest napisane od3msc życia? Skoro można go podawac od 6msc. Nie wiem jakie może mieć skutki uboczne ibufen u dzieci poniżej 6msc. Jednak wiem, że skutki uboczne mogą wystąpić. Dania i jej lekarze sa dla mnie nowa i ufniejsza kopalnią wiedzy. Gdy napotkam kolejnego newsa podziele się z wami. Calujemy:Marcys i Ania ♡♥♡

2015-08-01 20:43

Pytalam sie dzis lekarza dlaczego lek ktory jest dostepny u mas dla dzieci od 3msc zycia u nich nie jest. Na poczatek dostalsm streszczenie calej polityki zdrowotnej dunczykow. Ze u nich sa zasady jestes chory to lez w lozku. Malo kiedy lekarz przepisujelekarstwa. Maja oni bardzo duze kryteria co do wypuszczania lekow na rynek bez recepty . A ze owy ibufen ma duzo przeciwskazan co do zazywania dlatego min zdrowia ten lek wypyscilo od 6msc a co najlepsze jest kupowany przewaznie dla dzieci od 1r zycia. Kazal mi tez zwocic uwage na to czy widxialam sr przeciwvolowe w marketach.. i faktycznie nie ma tak jak u nas. Tylko apteki i pojedyncze wybrane sklepiki.

2015-08-01 20:16

Xania pisze o linkach bo jak dla mnie stronki gdzie wypowiadają się inne mamy albo nawet lekarz nie są aż tak zbyt wiarygodne...

2015-07-31 23:43

Nie pisze o tym ze w ulotce napisane sa bzdury. A kto wierzy w to ze szczepionka wywoluje autyzm to.. chyba tylko dzieci. Ibuprofen uwrażliwia skórę na promieniowanie słoneczne co wiadomo nam o prom? Musimy przed nimi chronix dzieci. Artan idealnie przedstawila watek. Skoro Judytko nie woerzysz w sprawdzone zrodla linkow nie bede wyaylala bo nie sa to wpisy WHO :]

2015-07-31 23:32

Według mnie lek ten można stosować od trzeciego miesiąca, bo takie informacje są podane w ulotce. Ibufen dla dzieci Lek w postaci zawiesiny doustnej o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym od 3 miesiąca życia, o zapachu i smaku malinowym. http://www.doz.pl/apteka/p62076-Ibufen_100_mg5_ml_zawiesina_doustna_malinowa_100_g__strzykawka Jednak ja dla maleństwa wybrałabym paracetamol w czopkach, który jest jednak najbardzije bezpieczny.

2015-07-31 20:26

Na internecie piszą masę rzeczy np ze szczepionki wywołują autyzm. Nie we wszystko trzeba wierzyć. Z jakich źródeł pochodzą te informacje, mogę prosić o linki?

2015-07-31 15:56

A co do lekarstw to nawet na necie mozna poczytac kiedy ibuprofen i ibufen dziecku mozna podawac i wcale nic nke pisza ze o 3msc

2015-07-31 15:55

Moje kochane lekarzy genetykow w Polsce jest ich kilku. Kazdy zajmuje sie ogolnikowo genetyka. Nie majac zadnej specjalizacji. Ja o takich lekarzach mowie ktorzy mi byli potrzebni,

2015-07-31 14:37

dokładnie nasi lekarze sa za granica chwaleni :) ale widać tam pojechali dobrzy specjaliści bo tu w Polsce im tyle nie zapłacą ile by chcieli. I bardzo dobrze,ze sie cenią i że doceni ich pracę ktoś na obczyźnie a nie tu za mniejsze pieniądze i więcej dyżurów.