Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Miękka główka

Data utworzenia : 2015-07-11 19:21 | Ostatni komentarz 2015-08-31 23:47

Euforia

4442 Odsłony
56 Komentarze

Nie wiem czy któreś z Waszych dzieci też ją miało ale strasznie się tym zmartwiłam. dzisiaj lekarka powiedziała mi że moje dziecko ma miękką główke jak papier... I mam dziecko wystawiać więcej na słońce żeby nie zrobiła się płaska. ale ona już się robi płaska.. to co mam główke wystawiać na słońce? Poradzcie mi co mam robić... I jak długo bedzie ją miał miękką?? Ehhh :(

2015-07-11 21:08

Dziekuje dziewczyny za porady. Ciekawi mnie jak długo będzie miękka ta główka ...

2015-07-11 20:37

Dzieciątko Rikitikitam jest wrażliwe na większą dawkę wit. D, ale to wyjątek potwierdzający regułę ;-)

2015-07-11 20:33

totalnie zgadzam się z Artan ... Też słyszałam, ze przedawkowanie wit. D jest prawie nie możliwe w naszej strefie klimatycznej

2015-07-11 19:47

E.Dylag masz ewidentne objawy niedoboru witaminy D. Dziwi mnie, że lekarz nie przepisała Wam witaminy D w kropelkach. Nawet bez poziomu witaminy trudno jest ją przedawkować. Jak chcesz zbadać jej poziom i masz takie możliwości to jasne, że dobrze jest to zrobić. Jak nie masz takiej opcji to ja na Twoim miejscu zwiększyłabym dawkę wit. D conajmniej dwukrotnie. Jeżeli nie masz w kropelkach daj dwie kapsułki. Możesz dać jednorazowo, możesz dwa razy dziennie, jak Ci wygodnie. Na opakowaniu będzie napisane , że podawać raz dziennie, bo takie są standardy u dzieci bez ewidentnych niedoborów, a u Was one wystąpiły. I nie przejmuj się przedawkowaniem , choć witamina jest też mleku, bo jak widać jedzenie mm i podawanie wit. D nie ustrzegło Twego dziecka od jej niedoboru. Gdybyś chciała wystawiać dziecko tylko na słońce to prędzej nabawi się ono udaru cieplnego niż wyprodukuje wit. D w potrzebnej synkowi ilości. P.S. Zastanów się nad zmianą lekarza .....

2015-07-11 19:43

Nie.. daje samą D.. bo karmie mm

2015-07-11 19:38

skonsultuj to z jeszcze jednym lekarzem (Polska jest w takiej strefie klimatycznej że tej witaminy D od słońca prawie wcale nie dostajemy ... wiec wystawianie na słońce to dla mnie poroniony pomysł) - ale jesli maluch ma miekka czaszke to znaczy ze ma duzy niedobór, jedna kapsułka jest dla dziecka bez takich problemów. Dajesz D+K?? to ja bym dawała jedną kaspułkę a wieczorem jeszcze krople samej D

2015-07-11 19:30

Tylko żebym mu jej znowu nie przedawkowała bo na opakowaniu piszd żeby podawać jedną kapsułkę dziennie.

2015-07-11 19:26

podawaj więcej witaminy D !!! Jest odpowiedzialna za kości i chroni przed deformacją. Nie da sie jej łatwo przedawkować (bo bierzemy ją tez ze słońca - i jest bardzo szybko wydalana) możesz spokojnie podawać rano i wieczorem. Ja sama przyjmuję ją dodatkowo - 1000 jednostek dzennie i jest dużo lepiej z moimi paznokciami. A jeśli chcesz wiedziec ile dawać małemu dokładnie to możesz zbadać witaminę D (pobierają do tego badania krew) i bedziesz wiedziec jaki duzy niedobór posiada synek .