Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

krew z siusiaczka

Data utworzenia : 2015-07-07 11:08 | Ostatni komentarz 2024-03-25 20:37

marta220889

4209 Odsłony
26 Komentarze

Hej dziewczyny szukałam ale nie znalazłam jak coś proszę i przekierowanie. Synowi 10 miesięcy od paru dni po ściąganiu w kąpieli napletka leci krew bardzo mnie to martwi do tego ma taki biały serek w siusiaczku jest tego bardzo dużo i ciężko to wymyc. Co to może być. Synek dopiero wyszedł ze szpitala i boję się ze znowu jest coś nie tak.

2024-03-25 20:37

Też tego nie rozumiem. U mnie za każdym razem jak dam kropkę w złym miejscu komentarz znika a tutaj cały link przeszedł. Ciekawe jak to omineli.

2024-03-16 20:28

Niby adres URL musi być zatwierdzony a jednak się dodają takie komentarze 

2024-03-15 11:35 | Post edytowany:2024-03-15 11:36

MostBet Polska to dynamicznie rozwijająca się platforma, która oferuje szeroki wybór gier hazardowych i możliwości obstawiania na https://mostbet-pl.pl/bonus/ różnorodne wydarzenia sportowe. Bez wątpienia przyciąga ona uwagę zarówno doświadczonych graczy, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z zakładami online.

2015-07-16 14:04

Ja nie robiłam tego na siłę tylko do oporu. Niestety synek był również dopiero co cewnikowany co mogło mieć wpływ na to pęknięcie. Tak przynajmniej powiedział mi lekarz. Niestety pediatra która prowadzi mojego synka wogole szkoda słów w końcu dzięki niej i synek i córka trafili do szpitala :( teraz zmieniłam lekarza i wlasnie on też mi powiedział że się nie integruje. Dostaliśmy maść na strefach zeby zmiekczyc skórę ponieważ synek ma zastój moczu w siusiaczku. Gdy sika jakąś nie wie ilość w nim zostaje co wlasnie powoduje do rozwoju baktri i zakażeń układu moczowego tak mi powiedzial pan doktor.

2015-07-16 07:07

Ogólne aktualne zalecenia są takie, aby z napletkiem nic samemu nie robić, jednak niektórzy lekarze to nadal zalecają, a mamy się do tego stosują - nie ma w tym nic złego jeżeli robimy to z rozsądkiem, delikatnie i trakcie kąpieli, kiedy woda zmniejsza opór i tarcie.

2015-07-15 22:11

Pani Doktor pewnie chodziło o to, iż u zdrowego małego chłopca (co najmniej do 3. rż.) bez niepokojących objawów klinicznych nie należy podejmować żadnych manipulacji na napletku. Nadmierne i forsowne próby odciągnięcia fizjologicznie wąskiego napletka prowadzą do jego wielokrotnego pękania, a w następstwie do bliznowacenia. To właśnie ten niepotrzebny manewr może doprowadzić do wtórnej stulejki. Marta u Was było zakażenie układu moczowego i pewnie stąd lekarzom zależało na właściwej pielęgnacji ujścia cewki moczowej i zalecono to odciąganie. Ale tak to jest, że nie każdy z nas wie/ma wyczucie jak to zrobić i czasami coś pójdzie nie tak i zdarza się pęknięcie. Jak już to robić, to robić delikatnie do naturalnego oporu a to trudno osobie niewprawionej wyczuć. Dlatego bezpieczniej jest nie manewrować przy napletku i stąd takie stanowisko pani doktor jak i opinia konsultantów.

2015-07-15 20:06

Mi też kazano ściągać dlatego to robiłam.

2015-07-15 12:30

No to dziwne bo mi przy wypisie ze szpitala (po porodzie) powtarzano żeby naciągać napletek żeby się stulejka nie zrobiła.. przynajmniej raz na dzień i najlepiej podczas kąpieli. co lekarz to inne zdanie na ten temat :) to ja już nie wiem czy naciągać czy zostawić..