Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Świąd PO porodzie

Data utworzenia : 2015-07-01 07:14 | Ostatni komentarz 2015-07-25 22:46

nienormatywna

2707 Odsłony
22 Komentarze

Dziewczyny nie znalazłam takiego wątku a jest masakra. Jestem 6 tygodni po porodzie i od tygodnia wszystko mnie swędzi! Całe moje nogi i ręce pokryły się małymi niewidocznymi dla oka krostkami, które swędzą niemiłosiernie! Krostki wyczuwalne są tylko pod palcami bo ich po prostu nie widać, ale mnie coś trafia szczególnie wieczorem ... Czy to możliwe, żebym teraz miała problemy z wątrobą? A może to hormony i trzeba odczekać? Miałyście tak???

2015-07-01 17:33

Jak nie widać, a swędzi to tym bardziej trzeba skonsultować się ze specjalistą. Trzymaj się dziewczyno i nie daj tej świerzbiączce :-)

2015-07-01 14:00

nienormatywna nie spotkałam sie jeszcze z czymś takim, ale może to jakieś uczulenie. Udaj się najpierw do swojego lekarza, bo możliwe że on będzie wiedział co to jest. Jednak jeśli nie będzie w stanie rozpoznać z czego to wynika to powinnaś udac się do dermatologa.

2015-07-01 12:07

grudkowe zapalenie skóry ... zastanawiam się czy nie miałam tego już będąc w ciąży ... Artan zdjecie nic by nie dało bo grudek nie widac gołym okiem - ale bardzo Wam dziękuję, chyba udam się do dermatologa :)

2015-07-01 11:04

Może hormony :) pewnie masz teraz wizytę u ginekologa to zapytaj czy to moze być od hormonów a jak nie to dalsza diagnostyka ;) może faktycznie tylko uczulenie

2015-07-01 10:18

Nienormatywna, za mało danych, brak zdjęcia, trudno zgadywać. Na typową cholestazę ciężarnych jest raczej za późno, może Twój organizm z jakimś opóźnieniem reaguje na wahania hormonów. A jesteś pewna, że to nie jakieś uczulenie? Może zmieniłaś kosmetyki, proszek? Brałaś wapno, może cetyryzynę (można od biedy brać w czasie karmienia piersią)? Moim zdaniem tak jak koleżanki powyżej bez wizyty u lekarza się nie obejdzie.

2015-07-01 07:54

Świąd przeważnie występuje w ciąży i jest zjawiskiem wielu chorób wywołane przez burze hormonów.. po porodzie skóra się regeneruje i świąd ustaje.. Ale może teraz hormony dają się we znaki i masz grudkowate zapalwnie skóry? Ono objawia się przeważnie na rękach i nogach. Idz do lekarza niech to sprawdzi :) i pewnie przepisze jakąś maść :)