Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1036 Wątki)

Drapanie po głowie przez sen

Data utworzenia : 2015-06-17 21:16 | Ostatni komentarz 2015-06-18 22:14

Lelewelka

16801 Odsłony
4 Komentarze

Witajcie Czy któraś z mam spotkała się z podobnym problemem? Mój 5 miesięczny syn drapie się po głowie i prawym uchu ALE -drapie się tylko kiedyzasypiaw swoim łóżeczku lub w wózku (pościel zmieniana wielokrotnie, sprawdzaliśmy również spanie w naszym łóżku z jego pościelą, wtedy się nie drapał) - drapie się przy gwałtownym wybudzeniu -nie drapie się kiedy zasypia na moich rękach, wtedy po prostu zasypia -nie ma wysypki ogólnej, świądu na głowie, ciemieniuchy, suchej skóry - drapie tylko prawe ucho, ale nie ma zapalenia ucha -zaczął drapać się na długo przed ząbkowaniem (ząbkuje od 3 tygodni) pediatra powiedział, że to bardzo ciekawa sprawa i być może dziecko ma dziwne upodobania, bo ogólnie rozwija się prawidłowo, ale dla mnie podrapana główka syna nie jest powodem do radości, wygląda jakby go kot dopadł Czy ktoś z czymś takim się borykał, a jeśli tak to kiedy się skończyło i czy jest na to jakiś sposób

2015-06-18 22:14

A może to taki trik który świadczy o rozładowywaniu emocji po całym dniu. Mój synek gdy przechodził skok rozwojowy machał intensywnie rączkami podczas snu i wybudzał się. Może Twoje dziecko też właśnie przechodzi taki skok.

2015-06-18 14:36

A może w ten sposób Twój synek się uspokaja, może to jego sposób na odreagowanie dnia, u Ciebie na rękach czuje się bezpiecznie i wystarczy mu przytulnie, tak samo u Was w łóżku. W łóżeczku jest sam i może znalazł właśnie taki sposób...

2015-06-17 23:01

Lelewelka a może Twój synek drapiąc się po główce i prawym uchu manifestuje swoje niezadowolenie, rozdrażnienie czy niepokój...Twoje ręce czy Wasze łóżko dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i być może dlatego się nie drapie...a kiedy gwałtownie się wybudzi to czuje się rozdrażniony i/lub zagrożony.

2015-06-17 21:45

U nas az tak nie ma żeby synek miał podrapaną skórę, ale faktycznie przed spaniem (szczególnie wieczorem) drapie się po uchu i po głowie. Ja nawet pytałam się o to pediatry, ale powiedziała mi że gdyby to było zapalenie ucha to by nie chciał pić. A u nas nic takiego nie zauważyła, apetyt ma i fajnie wypija mi mleczko. u nas tez synek upodobał sobie prawe ucho. Ostatnio byłam z synkiem na wizycie kontrolnej w szpitalu, tam badało go kilku lekarzy i jest zdrowy. A może ostatnio zmieniłaś proszek do prania? Ja w proszku, w którym prałam ubranka synkowi zawsze prałam też naszą pościel, bo synka czasami braliśmy do nas do łożka i miał z nia kontakt. Często właśnie zapomina się o tym, ze warto wyprać też swoja pościel.