Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Siuski

Data utworzenia : 2015-06-13 22:43 | Ostatni komentarz 2015-06-16 08:48

Sandra -0

1795 Odsłony
13 Komentarze

Drogie mamusie, chciałbym spytać jak to jest z siusianiem waszych pociech bo moja bardzo dużo siusia ma 3,5 msc tzn pieluche musze zmieniać co 2 h nieraz bo pełna natomiast moja siostra karmi cyckiem i jej synek 6 msc potrafi po 4 godzinach ma nie wiele. Czy po mm dzieci więcej sika ja. .?dodam że stosuje pampersy i dady.

2015-06-16 08:48

lepiej jak sika duż niż miałaby z tym problem. Należy pamiętać o częstej zmianie pieluszki żeby nie doprowadzić do zapalenia pęcherza i rozwojowi bakterii

2015-06-15 22:38

Moja córka zawsze miała bardzo mokrego pampersa po nocy. Z czasem jest coraz lżejszy, ale generalnie młoda cały czas dużo sika, chociaż mało pije. Lepiej, jeśli dziecko sika dużo, niż za mało, bo to by mogło świadczyć o jakichś problemach.

2015-06-15 16:02

U nas też trzebabyło zmieniać na początku w nocy pampersa nawet kilka razy. teraz synek jest starszy i nie trzeba tego robić.

2015-06-15 15:03

Moje dziecko chyba od początku baaardzo dużo sikało,pytałam nawet lekarza czy to normalne, powiedziała, że jak najbardziej, dobrze że robi siku :-) ja mu wieczorem założyłam pampersa to czasami w nocy musiałam zmienić, bo był tak mokry że do rana by przeciekł a dodam, ze używam pampersów pampers tych pomarańczowych tańszych, ale są równie dobre :-)

2015-06-15 00:01

Anna powiem Ci ze ja też zauważyłam że pieluszki sądy te zimowe były grubsze a te letnie są cieńsze. Ja nie myje woda tylko przecierać chusteczkami nawilzonymi i smaruje za każdym razem bepantenem. Moja córka nie miała nigdy oparzenia. A swoją drogą to skąd biorą się odparzenia. ? Bo moja koleżanka ma 2 tyg malucha zmienia często pieluszki a mimo to mały się odparzyl.

2015-06-14 22:30

Mój synek najwięcej sika po przebudzeniu i gdy zmienię mu rano pieluszkę po godzinie jest pełna, natomiast później już mogę zmieniać rzadziej choć w upalne dni robię to częściej aby nie doszło do odparzenia i dla jego komfortu. Miałam kiedyś taką sytuację że gdy wieczorem zdjęłam pieluszkę synka była prawie sucha , w nocy również nie było w niej za wiele i zaczęłam się martwić że coś jest nie tak. Przyznam się Wam że tak się nakręciłam że w nocy szukałam informacji w informacji co może być powodem tego że dzieciak mniej sika i dopiero jeden wpis mamy która rozerwała pieluszkę aby sprawdzić środek okazał się strzałem w dziesiątkę. Rozerwałam pieluszkę i okazało się że mocz bardzo dobrze wchłania się do środka i to że ja odczuwałam że pieluszka jest sucha wcale nie oznaczało że tak jest. Piszę o tym choć temat dotyczy innego problemu dlatego że wiem że np Dada sprzedaje teraz pieluszki znacznie cieńsze niż seria zimowa i być może są mniej chłonne a co za tym idzie częściej trzeba je zmieniać. Ja mam w domu zapas tych Dada z zimy i tych które kupiłam teraz i widzę znaczną różnicę. Osobiście nie przeszkadza mi to ponieważ i tak staram się często zmieniać pieluszkę i za każdym razem myję pupę synka wodą.

2015-06-14 09:25

No moj synek ma miesiac i tydzien i tez duzo siusia :) czasem zmieniam papmersa co godzine i jest pelniutki :)

2015-06-14 07:53

Zgadzam się z przedmówczynią, że dzieci mniejsze znacznie więcej sikają. Mojej córce po noce zdarzało się przesikać pampersa, z kolei teraz podczas porannego zmieniania pampers jest znacznie lżejszy.