Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Kiedy odstawić Delicol?

Data utworzenia : 2015-06-12 07:03 | Ostatni komentarz 2015-06-12 18:34

W.Karpowicz

17877 Odsłony
7 Komentarze

Córka praktycznie od początku była na mleczku modyfikowanym,metodą prób i błędów doszliśmy do mleczka odpowiedniego dla jej brzuszka okazał się nim Hipp Bio Combiotic,dodatkowo do każdej porcji dodajemy krople Delicol i dopiero takie połączenie uwolniło brzuszek od kolek.Radziłam się już nie raz lekarz rodzinnej,położnej,ale nic sensownego nie usłyszałam,oprócz tego,że kolki mijają samoistnie po 3-4 mieś.ale Delicol jest preparatem mającym na celu trawienie laktozy,więc czy mogę już je odstawić,czy powinnam jeszcze podawać?Córa ma obecnie 16 tyg.Wiem,że są mleczka dla dzieci z nietolerancją laktozy,ale wolałabym nie zmieniać już nic w tej kwestii.Czy kończąc 4 miesiąc enzym laktaza zwiększa się w organizmie,czy taka nietolerancja może trwać dłużej?

2015-06-12 18:34

Dziękuję Kobietki za pomoc.Artan nie słyszałam o takim teście,ale dowiem się co i jak i go zrobię koniecznie.

2015-06-12 15:52

Tak jak mówią dziewczyny, nie odstawiaj gwałtownie kropelek ale stopniowo zmniejszaj dawkę. Jeżeli problemy z brzuszkiem wrócą to wrócisz do normalnej dawki i znów spróbujesz za jakiś czas.

2015-06-12 10:37

Ta jelitówka spowodowała , że Twoja Alicja ponownie nie trawi laktozy. Uszkodzona ściana jelita po infekcji potrzebuje czasu na regenerację. Ja zrobiłabym tak : przez 2-3 tyg. delicol w normalnej dawce a przez następne dwa tyg. stopniowe odstawianie jak robiła Magda. Natomiast jest taki test na obecność cukrów redukujących w kale, co potwierdza bądź wyklucza nietolerancję laktozy (test Kerrego). Robią go m.in. w Białymstoku w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym ( www.udsk.umb.edu.pl w laboratorium Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii). Można do nich nawet wysłać próbkę kału na badanie. Koszt 18,50 zł. Będziesz miała pewność czy dziecko jest już całkowicie zdrowe.

2015-06-12 10:04

Jakoś bebilony i bebika nie przypadają mi do gustu,mała miesiąc była na bebilonie pepti lek .stwierdziła,że może tak będzie dobrze i bezpieczniej,a okazało się,że kompletnie jej nie odpowiada to mleko,problemy z brzuszkiem się nasilały,a kupki robiła ze śluzem,dopiero zmiana na Hippa przyniosła poprawę,a mała chętnie je zjada i przy nim ma dobry apetyt.Boję się ale muszę spróbować odstawiać te krople,zobaczymy co z tego wyniknie

2015-06-12 09:35

Są mleczka z mniejszą ilością laktozy dla takoch maluszków, które maja problem z zaparciami i z kolkami to jest bebilon comfort i bebiko comfort. Moj synek pije bebilon bo też miał problem z kolkami. A kropelki Delicol - pediatra powiedziała mi że odstawiamy wtedy kiedy widzimy że dziecku się kolka skończyła. Można odstawiać stopniowo albo od razu :).

2015-06-12 08:32

Moja córcia również ma na imię Alicja:)Także odstawiłam całkowicie Delicol kiedy miała 2.5 miesiąca, przez tydzień było dobrze,ale w tym czasie trafiłyśmy do szpitala,okazało się,że mała jest zdrowa,ale przechodzi anemię fizjologiczną i musiałam suplementować witaminy,po powrocie do domu przeszła jelitówkę,której nabawiłyśmy się na oddziale dziecięcym i powróciły wieczorne płacze,niestety nie wiem,czy winą było odstawienie Delicolu,czy też suplementacja witamin bądz jelitówka,w każdym razie witaminy odstawiłam,a do Delicolu powróciłam

2015-06-12 08:10

My tes jestesmy na tym mleczku i tez przechodzilysmy przez kolki. Alicji odstawiłam delicol jak miała 2.5 miesiąca stopniowo dawalam jej coraz mniej tych kropelek az wcale.