Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Nadmiar gazów u miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2015-06-06 05:35 | Ostatni komentarz 2015-08-04 11:30

Euforia

11681 Odsłony
36 Komentarze

Mój miesięczny synek non stop puszcza bąki (na spaniu, jak nie śpi, jak je itd..) czasem aż się przy tym zwija i płacze.. ma nadwiar gazów? Jak mu mogę pomóc? Z czego to wynika?

2015-06-06 17:41

Oprócz Windi są jeszcze takie rurki doodbytnicze Medi Globe, ale to są sposoby mechaniczne i raczej bym tego nie zalecała. Przynoszą ulgę w kolkach, gdzie przyczyną jest nadmiar gazów. Z Twego opisu wynika, że dzieciątko puszcza bączki więc wszystko działa sprawnie. Może to co się Tobie wydaje dużą ilością w rzeczywistości jest normą :-). O ile dobrze pamiętam z innych wątków Twoje dziecko je mm, więc może powinnaś zastanowić się nad zmianą mleka np. na Comfort, U mojej koleżanki np. pomogła zamiana Bebilonu na Hipp Combiotyk. Nie zaszkodzi też podawać niewielkie ilości Espumisanu, czy innego preparatu zawierającego simeticon. A kładziecie się często na brzuszku, to tez może przynieść ulgę.

2015-06-06 15:16

Kateter rektalny Windi - tak się nazywaja te słomki i są bardzo pomocne :) Tylko drogie ... 10 szt. 30 zł, ale ja je mimo wszystko sterylizuje i używam kilka razy jeden. Polecam też kropelki espumisan - bardzo pomagają na gazy.

2015-06-06 11:20

Wiem że w aptece są takie słomki odpowietrzające.. Ale nie pamiętam jak sie fachowo nazywają. Polecił mi je lekarz w szpitalu jak syn miał 3 miesiące i miał kolkę...

2015-06-06 10:50

Główną przyczyna może być kolka jelitowa, ale maluszek może tez zbyt łapczywie jesc i połykac powietrze, może wystąpić nietolerancja laktozy, a jak karmisz piersią to może jesz pokarmy wzdymające. Może podaj synkowi herbatkę z kopru włosiego.