Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Chrapki u miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2015-06-06 05:18 | Ostatni komentarz 2015-06-11 11:43

Euforia

2657 Odsłony
12 Komentarze

Nie wiem czy jest już tutaj taki wątek ( nie umiem znaleźć) ale chciałam zapytać o dziwne chrapanie mojego dziecka jak oddycha.. i jak śpi i jak nie śpi.. aż się boje czy nie ma chorego gardełka.. źle się takiego czegoś słucha i nie wiem czy to coś niepokojącego..

2015-06-07 21:55

chodzi Ci może o takie charczenie podczas oddychania?? Moja Zosia tez to ma, ale położna powiedziała, że to jest spowodowane jeszcze słabo rozwiniętym przewodem oddychowym i żeby się nie przejmować tylko odciagać małej śluz sie gromadzący w nosku - to już lekarz nam doradził :) Zakropić solą fizjologiczną - polożyć na minutę na plecach, potem na brzuchu i oddessać "katarkiem" (aspirator do nosa podłączany do odkurzacza). I faktycznie skutkuje i czekamy aż się jej nosek sie ukształtuje do końca :)

2015-06-07 21:52

Podałaś za mało informacji. My nie jesteśmy lekarzami i z takimi sprawami najlepiej do lekarza iść, aby się upewnić, że to nic poważnego.

2015-06-07 21:23

Dokładnie lekarz najlepiej stwierdzi czy maluszkowi coś dolega. Chociaż ja pamiętam że moja mała też jakoś dziwnie oddychała czasem chrapanie czasem świszczenie delikatne w każdym razie przeszło. Kiedyś przeczytałam że to może być właśnie niedojrzałość krtani tak jak pisze Artan;)

2015-06-06 18:12

Mało precyzyjnie piszesz o Swoim problemie, więc trudno powiedzieć czy jest to kwestia zdrowotna czy taka uroda dziecka. U mnie np. mała wydawała z siebie takie dźwięki przypominające chrapanie w pierwszych tygodniach czy to we śnie czy w stanie czuwania, które same ustąpiły. Była absolutnie zdrowa. Czasami takie chrapanie w pierwszych miesiącach może wynikać z niedojrzałości krtani. Wówczas chrząstki ją budujące są jeszcze na tyle wiotkie, że łatwo się zapadają i dziecko wydaje z siebie takie chrapliwe dźwięki. To mija. Jeżeli byłoby chore na gardełko, to raczej za tym chrapaniem poszły by : obniżenie apetytu, płaczliwość, gorączka, kaszel itp. A co mówił pediatra na wizycie patronażowej, zgłaszałaś to? Czy chodzi do Ciebie jeszcze położna, może ona może ocenić czy te chrapanie jest niepokojące. A tak na koniec gdyby mnie niepokoiło coś i podejrzewałabym naprawdę problem zdrowotny już bym była u lekarza....