Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Chrapki u miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2015-06-06 05:18 | Ostatni komentarz 2015-06-11 11:43

Euforia

2653 Odsłony
12 Komentarze

Nie wiem czy jest już tutaj taki wątek ( nie umiem znaleźć) ale chciałam zapytać o dziwne chrapanie mojego dziecka jak oddycha.. i jak śpi i jak nie śpi.. aż się boje czy nie ma chorego gardełka.. źle się takiego czegoś słucha i nie wiem czy to coś niepokojącego..

2015-06-11 11:43

Moja lekarz rodzinna badając córkę przed szczepieniem,ze względu na takie chrobotanie wysłała nas na prześwietlenie płuc.Ok rozumiem,że chciała dobrze,ale dziecię nie gorączkowało,nie kaszlało,nie miało kataru,apetyt dopisywał.Mówiłam,że córa nie wygląda mi na chorą i z pewnością rozpoznałabym nawet drobne przeziębienie.Zdjęcie wykazało jakąś kropeczkę MOGĄCĄ wskazywać na stan zapalny,także skierowanie do szpitala,lekarz przyjmujący na Sorze osłuchowo stwierdził,iż dziecko jest zdrowe,śmiał się,że lekarz rodzinna jest przewrażliwiona i często zbędnie wysyła dzieci ze skierowaniem,ale cóż córa mając 2.5 mieś była za mała aby wypuścić nas do domu,dzisiaj żałuję,że zgodziłam się na hospitalizację,przeleżałyśmy 3 dni na obserwacji,dziecię nie było leczone,5 lekarzy stwierdziło ze zdziwieniem,że jest komletnie zdrowa,a po powrocie do domu dostała jednodniowej gorączki i przeszła ok.tygodniową jelitówkę,a po niej ja i tak po kolei każdy z domowników,ale spodziewałam się,że załapiemy jakieś paskudztwo.Dowiedziałam się natomiast,że często tego typu chrobotania,są następstwem nie tylko nie wykształconej krtani bądz alergii,ale nadmiernego stosowania aspiratorka,zaleceniem dla mnie było zaprzestanie z jego korzystania i po niedługim czasie chrobotanie ustało,teraz korzystam z niego sporadycznie,aby nie podrażniać delikatnej śluzówki nosa.

2015-06-09 22:15

Cieszę się, że znalazłaś przyczynę chrapki. Tak to mi wyglądało na wiotkość. Ale bez wizyty u lekarza nie da się takiego problemu rozwiązać, tym bardziej internetowo. Dużo zdrówka!

2015-06-09 20:45

Samo ale podobno może trwać nawet do drugiego roku życia...

2015-06-09 20:42

Czyli samo się to powinno unormować?

2015-06-09 20:28

Byliśmy wczoraj u lekarza okazało się że nasz maluszek ma wiotkość krtani i stąd te charczenia i chrapki a czasem trudność ze złapaniem oddechu. Mam nadzieje że się to szybko unormuje !

2015-06-09 12:13

Autorka wątku cały czas nie zabrała głosu więc trudno nam tu bawić się w zgadywankę i produkować z pomysłami na chrapki. Wydzielina w nosku owszem daje takie śmieszne dźwięki, ale wydaje mi się że nieco cichsze i nawet ja nie usuniemy jej my to sama podczas kichnięcia dziecka się przemieści/wypadnie.

2015-06-09 10:28

Warto codziennie stosować higienę noska za pomocą soli fizjologicznej to pozwoli pozbyć się tego uporczywego chrapania. Choć tak jak wspomina Normatywna nie powinnaś mieć powodów do obaw, jest to etap przejściowy i na pewno z czasem minie.

2015-06-08 22:54

A może w pomieszczeniu, w którym śpi jest za sucho. Czasami wystarczy powiesić wilgotny ręcznik na grzejniku. A może ma przytkany nosek, bo nie czyszczony. Ja zakrapiałam solą fizjologiczną i delikatnie czyściłam aspiratorem.