Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Kropla krwi w oczku maluszka.

Data utworzenia : 2015-05-27 11:46 | Ostatni komentarz 2015-06-06 08:48

K.Garbalinska

5140 Odsłony
10 Komentarze

Witam. Dziś rano zauwarzyłam u synka w prawym oczku w rogu kropelke krwi. I mam pytanie. Czy to jest normalne i małych dzieci czy lepiej zgłosic się do lekarza?

2015-05-27 17:54

Kropla krwi, nawet najmniejsza nie jest czymś normalnym, można się zaniepokoić. Zwróć uwagę czy są jakieś objawy towarzyszące. Czy nie widać miejsca zadrapania, albo czy odrobinę poniżej wewnętrznego kącika oka nie ma zgrubienia, kuleczki. Popatrz też czy dziecko symetrycznie zamyka powieki, czy tę z krwią może zamknąć do końca. Czy występuje jeszcze wyciek jakiejś wydzieliny z tego oka? Czy oko nie jest zaczerwienione, a ta biała część oka nie ma przekrwionych naczynek? Odchyl odrobinę powiekę górną i dolną czy nie widać uszkodzonej śluzówki? Jeśli sytuacja się powtórzy idź do lekarza. Uprzedzam wszystkie mamy że specjalistyczne i dokładne badanie oczu, z oceną dna oka jest bardzo drastyczne. Bardzo nieprzyjemnie się patrzy na to z boku. Niektórzy rodzice mdleją na ten widok. Dzieciom prawdopodobnie również sprawia to ból, bo duża część z nich niemiłosiernie przy tym płacze. Warto podać dziecku przed takim badaniem paracetamol w czopku. I wcześniej dobrze je nakarmić najlepiej piersią

2015-05-27 14:23

Krew w kącikach oczu mnie osobiście zaniepokoiłaby, ale zwróć uwagę na to czy dziecko nie zadrapało się. Maluszki bardzo często przecierają oczka i jeżeli mają paznokcie zbyt długie lub niewłaściwie przycięte to bardzo często zadrapują się. Jeżeli krew nie jest w wyniku zadrapania to ja osobiście poszłabym do okulisty. Pamiętam jak kiedyś do mojej przychodni przyszła mama półtorarocznym dzieckiem którego oko wyglądało jakby ktoś go mocno uderzył w oko ( sino, krwiste białko oka) i okazało się po badaniu że maluch miał pod powieką rzęsę która tak mu przeszkadzała że w nocy mocno tarł oczko i to spowodowało maleńki wylew który nie był oczywiście groźny ale źle wyglądał.