Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Inhalacje z soli fizjologicznej

Data utworzenia : 2015-05-20 12:04 | Ostatni komentarz 2020-11-16 17:01

edyda

5531 Odsłony
17 Komentarze

Witam, mam pytanie o to jak działają, co robią inhalacje z soli fizjologicznej, i czy można je stosować w przypadku kataru przez jakiś czas codziennie. I czy nie jest tak, że w jakimś momencie właśnie one wywołują dodatkową wydzielinę. Mój synek (3 i 6m) miał ostatnio zapalenie spojówek i infekcję górnych dróg oddechowych. Po lekach oczka przeszły całkowicie, ale katar i od czasu do czasu kaszel (raczej od spływającej wydzieliny) utrzymuje się. Obecnie już skończyliśmy przyjmowanie leków (m.in. mucofluid do nosa). Nadal robię mu inhalacje, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to nie pogarsza stanu....

2020-11-16 17:01

My mamy inhalator w kształcie pieska. Jak na razie działają dobrze. Z drugiej strony nie mam porównania bo to nasz pierwszy inhalator, aLe wiem że po inhalacjach w końcu córka przesypiała noce bez wyciągania katarku 

2020-11-16 16:03

moje dzieciaki od najmłodszych lat nauczyły się smarkać więc był mi zbędny..zreszta pomagały spray do noska .a jak bedzie z moją małą to nie wiem.wiem że dużo mam sobie chwali i mówi że skrac sie katar o kilka dni przez inchalacje.

2020-11-16 15:27

Ja wprowadzam inhalacje zaraz jak tylko pojawia się katar. Dla mnie inhalator to must have każdej mamy. My mamy microlife Neb 200, polecam go serdecznie. Cena względna, jest niewielki i nie słychać go jakby czołg jechał. 

2020-11-10 16:11

Tak jak Adamos pisze, niestety te siateczkowe są super przy podawaniu leków, ale niestety inalacje typu Nebudose mogą je zepsuć. Słyszałam dobre opinie nt Medel Family Plus.

My mamy Philips Respironics Seal, ale jeszcze nie testowaliśmy u Małego. Dostaliśmy w prezencie, wiec nie mogę nic na jego temat powiedzieć oprócz tego, że ładnie wygląda.

2020-11-10 10:53

adamos moglabys wrzucic model jaki masz? nie wiedzialam ze takie sa podzialy inchalatorow jeszcze

2020-11-09 11:30

Przy takich maluszkach to każda infekcje powinno się konsultowac z lekarzem nawet katar. Na pewno plasterek na ubranie nasivin  nie zaszkodzi. Inhalacje są super tylko ja mam doświadczenie przy starszych takich 1.5 rocznych dzieciach. A inhalator najlepiej żeby nie był typu mesh  siateczkowy bo wtedy już nie możemy inhalowac kwasem hialuronowym bo inhalator się zepsuje. Ja ma pneumatyczno tlokowy i jestem zadowolona. 

2020-11-06 20:46

Jaki inhalator wybrać?

2018-12-31 13:57

najlepszy z możliwych inhalator Novama Familino Pro dla maluszkow i dla dosych