Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

"Lunatykowanie" niemowlęcia?

Data utworzenia : 2015-05-20 09:48 | Ostatni komentarz 2015-06-03 09:22

Didisia

4684 Odsłony
10 Komentarze

Dzień dobry! Nie wiem czy stuację, którą opiszę, odpowiednio nazwałam.. Mój synek - 8miesięcy, od paru nocy wykazuje dziwną aktywność. Otóż podczas snu ( oczka zamknięte, nie ma z nim kontaktu) zrywa się na czworaczki i się buja w przód, w tył (ten okres ma już za sobą, gdyż pięknie raczkuje w ciągu dnia), bądź klęczy przy barierce łóżeczka i mruczy. Jak go kładę na plecki to od razu jest spokojny. Czy to jest jakiś rodzaj lunatykowania? Koleżanka też mi wspomniała, że to mogą być objawy padaczkowe- czy to prwda? Ostatnio nie ma w ciągu dnia nowych bodźców, ale jest bardzo rozdrażniony, gdyż idą mu góre jedynki. Czy tomoże mieć wpływ na taki, niespokojny sen?

2015-05-22 09:44

Zdecydowanie idź do lekarza, opisz mu sytuację. Koleżanka twoja sugeruje padaczkę, ale równie dobrze mogą to być np. napadowe zaburzenia ruchowe (z padaczką mylone), jak i nic poważnego- może po prostu coś mu się śni. mój mąż podbno od małego tak miał, że stawał w nocy, bujał się, mruczał coś, do dziś co nieco mu z tego zostało.. Neurolog zrobi wywiad i oceni co i jak.

2015-05-21 10:47

Słońce udaj się z Nim do lekarza - dziecięcego neurologa. Niech dla świętego spokoju sprawdzi wszystkie odruchy na bodźcie neuronowe malucha. Może sie to okazać przejściowe, ale trzeba wykluczyć inne możliwości ...